UWAGA!

A w Elblągu latają. I to jak!

 Elbląg, A w Elblągu latają. I to jak!
(fot. nadesłana)

"Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić" - powiedział kiedyś Leonardo da Vinci. Tę prawdę dobrze znają ci, którzy mają cokolwiek wspólnego z lataniem. Motoparalotniarze chcą pokazać na czym polega ten sport i dlaczego jest aż tak atrakcyjny. Zapraszają więc wszystkich na pierwsze w Elblągu, a ostatnie w tym sezonie zawody, które odbędą się najbliższy weekend. Zawody paramotolotniowe potrwają od piątku do niedzieli na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego. Atrakcji nie zabraknie.

- Wcześniej robiliśmy takie "podwórkowe" zawody, teraz chcemy pokazać na czym polega ten sport, podzielić się pasją z innymi - wyjaśnia Jacek Ciszkowski, elblążanin, a także kadrowicz Motoparalotniowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, jeden z organizatorów zawodów, który na motoparalotniach lata już osiem lat. - Poza tym chcielibyśmy pokazać, jak ładne są nasze tereny tym, którzy latają, ale nigdy tutaj nie byli.
       To pierwsze zawody w Elblągu, a jednocześnie ostatni etap ogólnopolskich zawodów, który ostatecznie wyłoni najlepszych zawodników spośród polskich pilotów motoparalotniowych. Chętnych na to, by zmierzyć się ze sobą w elbląskich przestworzach jest sporo, zarejestrowano już 36 zawodników z Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Poznania, Bartoszyc czy z Gdańska, ale jak szacuje Jacek Ciszkowski będzie ok. 30-40 zawodników.
       - Warto przyjść już w sobotę około godzin 10, wtedy też będzie można zobaczyć jak wygląda lądowanie, w którym liczy się celność i strącenie jak największej ilości pachołków, bez dotykania ziemi. To naprawdę widowiskowe - przekonuje Jacek Ciszkowski. - Poza tym będzie również konkurencja ekonomiczna, która polega na tym, że motoparalotniarz ma określoną ilość paliwa i musi jak najdłużej na nim latać. Będzie również konkurencja techniczna, czyli slalom pomiędzy nadmuchanymi pylonami. To także coś, co naprawdę ciekawie wygląda.
      
       Zawody paramotolotniowe potrwają od piątku do niedzieli na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego. Wstęp dla widzów jest bezpłatny.
      
       Program:
       piątek (12 września)
       godz. 17-20 - rejestracja uczestników
       godz. 20 - otwarcie zawodów i odprawa dla pilotów biorących udział w zawodach
      
       sobota (13 września)
       godz. 7-11 - konkurencja nawigacyjna
       godz. 15-19 - lot ekonomiczny i slalom w zależności od warunków atmosferycznych
      
       niedziela (14 września)
       godz. 7-10 - konkurencje nawigacji, slalom lub lot ekonomiczny w zależności od warunków atmosferycznych
       godz. 12-13 - oficjalnie zakończenie z ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów oraz nagród

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl objęła patronat medialny nad wydarzeniem
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama