UWAGA!

Amatorzy i zawodowcy na parkiecie

Elbląg, Amatorzy i zawodowcy na parkiecie
fot. nadesłana

W zbliżających się Mistrzostwach Polski FTS (23-24 lutego) udział biorą najlepsze w Polsce pary amatorskie tańczące walca, tango czy quickstepa, a w niedzielę prezentować się będą pary zawodowe. W ten weekend rozegrany też zostanie Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”, w którym startować mogą wszyscy tancerze.

W ostatni weekend lutego w hali sportowej przy ul. Kościuszki zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2018. W panelu sędziowskim znajdzie się czterech sędziów z Polski i sześciu sędziów zagranicznych.
       - Pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” przygotowują się od dłuższego czasu, uczestnicząc w obozach sportowych z udziałem szkoleniowców z kraju i zagranicy – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, trener i sędzia taneczny oraz prezes FTS. – Jestem pewien, że start w naszym mieście i przy dopingu naszej publiczności sprawi, że tancerze osiągną wysokie noty.
       Przypomnijmy, że w ubiegłym roku międzynarodowe jury przyznało tancerzom Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, Annie i Jarosławowi Kraińskim, tytuł II Wicemistrza Polski FTS w tańcach standardowych w kategorii Senior II, a Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz zdobyli tytuł II Wicemistrza Polski FTS w tańcach standardowych w kategorii Dorosłych. Dobrego startu spodziewać się można również po Marii i Wiesławie Jankowskich, którzy mają tytuł Mistrza Polski FTS w 10 tańcach w kategorii Senior III oraz tytuł Mistrza Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior III.
       - W ten taneczny weekend publiczność będzie mogła zobaczyć rywalizację par o różnym zaawansowaniu tanecznym – dodaje Antoni Czyżyk. – W niedzielę startować będą także pary zawodowe, a w godzinach porannych postanowiliśmy rozegrać Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”, czyli zawody w tańcu towarzyskim, które skupiają tancerzy z całej Polski.
       OTTS „Jantar” rozpoczynać się będzie, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godzinie 10.00, a od 14.30 rozgrywane będą rundy eliminacyjne Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.
       Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (link do systemu sprzedaży on-line). Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane.
      
      
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama