„Bażant”, czyli popisy najmłodszych tancerzy

Elbląg, „Bażant”, czyli popisy najmłodszych tancerzy

Dzisiaj (26 kwietnia) w centrum kultury Światowid odbył się Turniej Tańca „Bażant”. Elblążanie bardzo licznie przybyli, by podziwiać najmłodszych tancerzy. Zobacz film.

W turnieju brały udział dzieci i młodzież, które zakończyły roczny kurs tańca w Centrum Tańca Promyk. Zgromadzona publiczność mogła także podziwiać występy pokazowe przedszkolaków oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu.
     Dzieci toczyły bój o zwycięstwo w tańcach towarzyskich i w polce. Zaprezentowały także widzom pokazowy układ tańca nowoczesnego. Młodzież natomiast rywalizowała w kombinacji ośmiu tańców.
     Wieczorem rozegrany został turniej tancerzy, którzy posiadają klasę taneczną F lub E. Do udziału w tym konkursie zgłosiły się 34 pary.
     Na zakończenie imprezy odbył się pokaz salsy po którym, uczestnikom turnieju wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
     Turniej dofinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego.
     Przypominamy, że we wtorek 29 kwietnia będzie można obejrzeć retransmisję „Bażanta” na www.eswiatowid.pl.