UWAGA!

Bażantarnia XC (kolarstwo górskie)

 Elbląg, Bażantarnia XC (kolarstwo górskie)

Za nami pierwsza edycja zawodów w kolarstwie górskim pod nazwą Bażantarnia XC, której organizatorem jest UKS Neksus Elbląg. W rywalizacji wzięło udział prawie 70 zawodników w różnym wieku. Największym zainteresowaniem cieszył się wyścig główny w kategorii Elita, którego zwycięzcą został Michał Bogdziewicz z grupy Lotto PZU.

Za nami pierwsza edycja zawodów w kolarstwie górskim pod nazwą Bażantarnia XC. W niedzielę w pierwszym tego typu wyścigu w tym roku na starcie stanęło 68 uczestników. Zdaniem organizatorów i tak niemała frekwencja mogła być jeszcze większa.
     - Wielu zawodników zabrały nam Akademickie Mistrzostwa Polski, Bike Maraton w Sokołowsku oraz Bike Tour w Gdyni - wyjaśnia Dariusz Korsak, organizator wyścigu. - Co się tyczy Gdyni w ostatniej chwili organizatorzy przesunęli termin z 8 na 23 maja, pomimo to 16 liczących się w województwie pomorskim zawodników wybrało Elbląg, tłumacząc ten fakt, że nasza impreza jest ciekawsza i trudniejsza technicznie. I tak też właśnie było.
     Mimo nakładających się imprez Elbląg odwiedziło po kilku kolarzy z Trójmiasta, Bartoszyc, Olsztyna, Chełmna czy Kurzętnika. Dla wielu liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a aspekty sportowe były ich uzupełnieniem.
     Największym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle wyścig główny w kategorii Elita. Spośród 15 uczestników najlepiej zaprezentował się zawodnik zawodowej grupy Lotto PZU Michał Bogdziewicz, który jako pierwszy pokonał 24 kilometrową trasę. Na mecie gdańszczanin wyprzedził o ponad cztery minuty Krzysztofa Drabika z Rumii. W tej kategorii nasze miasto reprezentował jedynie Marcin Błasiak, który ukończył zawody na 11 pozycji.
     W innych kategoriach elblążanie mieli już znacznie więcej do powiedzenia. I tak w kategorii przedszkolaki na dystansie 500 metrów pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Kłoczewiak. Taką samą lokatę zajęła w kat. 7-9 lat (1000 m) Jagoda Czekała. Natomiast wśród chłopców najlepiej z elblążan spisał się Przemysław Matwiejczuk zajmując pierwsze miejsce w kategorii 7-9 lat na dystansie 1 kilometra. Warto także dodać, że najstarszym uczestnikiem niedzielnych zawodów był 59-letni gdańszczanin Eugeniusz Bogdziewicz.
     Kolejna druga edycja Bażantarnia XC odbędzie się 20 czerwca i będzie włączona w obchody Dni Elbląga.
     Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
     Dziewczęta: przedszkolaki (500 m) - Aleksandra Kłoczewiak (Elbląg), 7-9 lat (1000 m) - Jagoda Czekała (Elbląg), młodziczki (12 km) - Daria Gwiazdowska (Kurzętnik), kobiety (12 km) - Wiesława Stachańczyk (Gdynia).
     Chłopcy: przedszkolaki (500 m) - Mateusz Groszewski (Kurzętnik), 7-9 lat (1000 m) - Przemysław Matwiejczuk (Elbląg), 10-12 lat - Tomasz Gieglis (Bartoszyce), młodzicy (12 km) - Jakub Stencel (Olsztyn), juniorzy młodsi (18 km) - Tomasz Majkowski (Bartoszyce), grupa masters 30-45 lat (18 km) - Jan Gieglis (Wudukajny), weterani 46 lat i starsi (12 km) - Eugeniusz Bogdziewicz (Gdańsk), elita (24 km) - Michał Bogdziewicz (Gdańsk).
MP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama