UWAGA!

Będzie 20. złoty krążek? (taniec)

 Elbląg, Formacja Lotos Jantar tańczyła już m.in. do muzyki Michaela Jacksona. Czy teraz porwie burleską?
Formacja Lotos Jantar tańczyła już m.in. do muzyki Michaela Jacksona. Czy teraz porwie burleską? (fot. arch. AD)

Podczas sześciominutowego układu tancerze wykonują wysiłek podobny do biegaczy, którzy pokonują dystans trzech kilometrów. Muszą wykazać się żelazną kondycją, nie zapominając przy tym o gracji. Elbląska Formacja Lotos Jantar od 20 lat staje na wysokości zdania zdobywając tytuły mistrzowskie. Tańczyła już m.in. do muzyki z filmu "Titanic", a także do piosenek ABBY i Michaela Jacksona. Podczas mistrzostw Polski, które w sobotę (13 września) odbędą się w naszym mieście, sędziów i publiczność chce podbić burleską. Młodsza formacja z kolei zatańczy układ "Mamma Mia".

Formacja Standardowa Lotos - Jantar ma na swoim koncie 19 tytułów mistrza Polski. Czy tancerze dołożą do swojej kolekcji 20 złoty krążek?
       - Mistrzostwa to niezwykle ważny turniej. Podczas tych tanecznych rywalizacji zostaną wyłonione najlepsze formacje, które otrzymają prawo udziału w mistrzostwach Europy i świata 2014, 2015 – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. – Mistrzostwa, jak zawsze, dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń i emocji.
       W Mistrzostwach Polskich FTS Formacji Tanecznych, które odbędą się 13 września w hali CSB przy al. Grunwaldzkiej weźmie udział 14 formacji z całego kraju. O tytuł mistrzowski powalczą w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej (do 12 lat), młodzieżowej (do 15 lat), dorosłej (powyżej 15 lat). W tej ostatniej wystartują dwie elbląskie formacje: Lotos - Jantar i Jantar Elbląg. Ich konkurentem będą tancerze z Kadryla Białystok. O godz. 16 rozpoczną się eliminacje, które potrwają dwie godziny. Na godzinę 19 zaplanowano galę finałową.
       Czym elblążanie chcą ująć sędziów i publiczność?

  Elbląg, Młodsza formacja - Jantar Elbląg - tańczyła m.in. układ "Odległe wspomnienia" do muzyki z filmu "Titanic"
Młodsza formacja - Jantar Elbląg - tańczyła m.in. układ "Odległe wspomnienia" do muzyki z filmu "Titanic" (fot. arch. AD)

  - Formacja Lotos - Jantar zaprezentuje nowy układ "Welcome to Burlesque" - zapowiada trener Antoni Czyżyk. - Przetworzyliśmy pop Cher i Christiny Aguilery w muzykę taneczną. Temat bardzo dynamiczny, będzie dużo elementów akrobatycznych, podnoszeń. Myślę, że będzie się on dobrze oglądał. Z kolei młodsza formacja standardowa Jantar Elbląg wystąpi z układem "Mamma Mia" do muzyki Abby.
       Antoni Czyżyk przyznaje, że przygotowanie formacji do startów sporo kosztuje: - Muzyka, choreografia, stroje to koszt 50-100 tys. zł - wskazuje. - Dlatego w dobie kryzysu mniej klubów niż kiedyś decyduje się na utrzymywanie formacji tanecznych. To tłumaczy dlaczego w kategorii dorośli pow. 15 lat konkurować będą w sobotę tylko trzy formacje.
      
      
      
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeśli tancerze i tancerki w ciągu sześciu minut przebiegają 3000 metrów, to gratuluję. I dziwę się, że do tej pory nikt z nich nie pokusił się przebiec tego dystansu na jakimkolwiek mityngu lekkoatletycznym. Po prostu, rekord świata byłby murowany. Dla ewnetualnych chętnych tancerzy i tancerek, a może i dla samego autora powyższego artykułu informacja, aktualny rekord świata na tym dystansie mężczyzn wynosi 7:20,67 minut, a kobiet 8:06,11 minut. Ktoś tu, myślę o twórcach artykułu, zwyczajnie kłamie, prawda ?
 • chodzi o wysiłek po przetańczeniu 6 minut formacji który jest równy jak po przebiegnięci 3 kilometrów. .. czytanie ze zrozumieniem kolego; )
 • " Podczas sześciominutowego układu tancerze przebiegają na parkiecie 3 kilometry. " To jest pierwsze zdanie artykułu. .. kolego " poprawiaczu" . Nie ma tu ani jednego słowa pokrewnego ze słowem " wysiłek" . Proponuję więc przynajmniej nabrać wody w usta i już dalej się nie kompromitować. Tym bardziej, bo dorabianie teorii o kolosalnym, a w tym przypadku niemożliwym do wykonania przez tancerzy wyniku jest żenujące i wcale nie służy ich dobrej sławie.
 • Mają to być tańce czy meeting lekkoatletyczny ? ( jak to drugie to przez płotki bedą skakać ?)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Bolo z taczką(2014-09-10)
 • Ktoś poszedł po rozum do głowy i na nowo napisał pierwsze zdanie artykułu. Szkoda tylko, że przedtem trochę nie pomyślał nad jego bezsensem. Twierdzę, że tancerze i tancerki, jako słabiej wytrenowani od biegaczy na dystansie 3000 metrów, nie mają możliwości wysilić się bardziej od tych drugich w czasie sześciu minut, czyli zdecydowanie krótszym od rekordów świata. Pani autorko, autorze powyższego tekstu. Milczenie bywa złotem, a dążenie w zaparte niestety. .. kompromitacją.
Reklama