UWAGA!

Bieg dla zdrowia, nie dla wyniku

 
Elbląg, Bieg dla zdrowia, nie dla wyniku
(fot. Anna Dembińska)

Ludzie biegają przeważnie dla własnego zdrowia i kondycji. Dziś wyjątkowo biegacze z całej Polski, w tym z Elbląga, mieli okazję pobiec również dla zdrowia innych. Za symboliczny wrzut do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Modrzewinie na trasę pierwszego w naszym mieście biegu „Policz się z cukrzycą” wyruszyło ponad sto osób. Zobacz zdjęcia.

Kolejność na mecie nie miała dziś żadnego znaczenia. Głównym celem akcji była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, a także zbiórka pieniędzy w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany jest już od 10 lat, natomiast w naszym mieście była to pierwsza tego typu impreza. Podobnie jak i w całym kraju, tak i w Elblągu pieniądze zbierane podczas biegu, do puszek z charakterystycznym czerwonym sercem, będą przekazane na zakup pomp insulinowych dla chorych na cukrzycę kobiet ciężarnych.
       - Jest okazja do treningu ale i wyjątkowy dzień. Przy okazji można wrzucić coś do skarbonki i aktywnie spędzić dzień. Dla mnie czas nigdy nie gra głównej roli, a dzisiaj tym bardziej. Biegamy po prostu dla zdrowia – mówi pan Mariusz, który w ten wyjątkowy dzień postanowił pokonać trasę ze swoimi pieskami.
       Zawodnikom przyszło się zmierzyć z pięciokilometrową trasą, która biegła wzdłuż alei Jana Pawła II. Organizatorzy przygotowali również małą pętlę dla najmłodszych sportowców, dla których wynik również nie miał dziś znaczenia.
       - Organizuje biegi już od kilku lat i zdaję sobie sprawę, że dzisiejsza impreza to niewątpliwy sukces. Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowaliśmy po raz pierwszy, a na starcie zgromadziło się 115 zawodników. Myślę, że w kolejnych edycjach będziemy mieli już dwa albo i trzy razy więcej uczestników. Sukcesem jest to, że przyszli ludzie, którzy lubią się ruszać i raczej nie mają problemów z cukrzycą, ponieważ pilnują swojej diety oraz regularnie trenują. Myślę, że to właśnie tacy ludzie są doskonałymi ambasadorami akcji takich jak ta – mówi Bogdan Tołwiński, organizator dzisiejszego biegu.

  Elbląg, Bieg dla zdrowia, nie dla wyniku
(fot. Anna Dembińska)


       - Świetny dzień, ładna pogoda, lubię biegać a do tego szczytny cel, więc musiałam tu być. Dzisiaj wynik się nie liczy, nie będzie on nawet sprawdzany, ponieważ nie to jest celem tego biegu – stwierdziła pani Anna.
       Na zakończenie całej imprezy w budynku Elbląskiego Parku Technologicznego na uczestników czekała gorąca herbata oraz gorące licytacje WOŚP-owych gadżetów. Koszulki z logo WOŚP i Stowarzyszenia Elaktywni poszły za 150 złotych każda!
       Organizatorzy oraz zawodnicy już zapowiadają udział w kolejnej elbląskiej edycji biegu, podczas 25. Finału WOŚP. - Jeśli będzie wola i sygnał z Warszawy od organizatorów Orkiestry, to my na sto procent zorganizujemy kolejną edycję tego biegu – dodaje Bogdan Tołwiński.


        Organizatorzy: SP16, SKS ELaktywni, PTTK Elbląg, MOS Elbląg, MOSiR Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu.
            
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym biegu

      
Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama