UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bieg Piekarczyka już pobił rekord!

 
Elbląg, W takich koszulkach pobiegnie drużyna portEl.pl
W takich koszulkach pobiegnie drużyna portEl.pl (fot. Jacek Różański)

Kto nie zapisał się na VIII Bieg Piekarczyka, ma czego żałować, bo już nie zdąży tego zrobić. Na tydzień przed zawodami limit miejsc się wyczerpał! Na liście startowej jest 700 osób, to nowy rekord imprezy. 26 czerwca zmierzą się z dystansem 10 kilometrów, na najlepszych czekają finansowe nagrody.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka już jest rekordowy, mimo że od startu dzieli nas kilka dni. Chętnych do udziału było tak dużo, że organizator musiał już zakończyć zapisy. Na liście startowej jest aż 700 osób z całej Polski. Na biegaczy czeka 10-kilometrowa zmodyfikowana trasa (dwie pętle), która prowadzi nie tylko przez starówkę, ale także zahacza o centrum miasta (al. Armii Krajowej, patrz mapa), dzięki czemu biegacze będą mogli liczyć na liczniejszy doping.
       Start i meta biegu będą się mieściły przy Bramie Targowej, tuż obok – na boisku I LO – powstanie miasteczko biegowe, gdzie będzie działało biuro zawodów, depozyt. To także tutaj przed startem będzie przeprowadzona rozgrzewka, a po biegu na zawodników będzie czekał posiłek regeneracyjny i stanowiska z masażem. Na najlepszych sześciu biegaczy czekają finansowe nagrody. Za pierwsze miejsce - 1000 zł. 
       - W zeszłym roku w biegu głównym wystartowało 430 osób, w tym roku mamy absolutny rekord. Wśród uczestników będą między innymi reprezentacje czterech miast partnerskich oraz drużyny elbląskim firm – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora Biegu Piekarczyka.

 


       Wśród drużyn jest też 15-osobowa reprezentacja Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl, złożona z naszych Czytelników, którzy w ten sposób razem z nami świętują 15-lecie naszej gazety. Pobiegniemy w tempie 6 minut na kilometr, a do celu drużynę poprowadzi redaktor naczelny portEl.pl Liczymy na gorący doping, łatwo nas będzie znaleźć w tłumie, bo będziemy biegli wszyscy razem w czerwonych koszulkach, które prezentujemy na zdjęciu!
       Przypominamy, że drużyna składa się z minimum pięciu osób. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu jest poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 23 czerwca do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: VIII Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka. Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyn, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary.
       - Należy pamiętać, że dokonanie rejestracji na stronie Biegu Piekarczyka nie jest równoznaczne z udziałem w biegu drużynowym - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - To pierwszy i najważniejszy krok, ale nie ostatni. Następnym powinno być zgłoszenie drużyny do biegu. Dokonuje go osoba odpowiedzialna za swój team, a zgłoszenie z nazwą oraz pełnym składem drużyny, należy przesłać na adres organizatora. Pamiętajmy, by podczas rejestracji na stronie biegu wypełnić pole z nazwą zespołu. Jeśli tego nie zrobiliśmy od razu, zawsze można ponownie wejść na swoje konto użytkownika i edytować dane.
      
       Trasa biegu głównego:
      
Start i meta przy Bramie Targowej. Dwie pętle po trasie: Stary Rynek - Rybacka, bulwar Zygmunta Augusta, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, bulwar, Wapienna, Zamkowa, św. Ducha, Wigilijna, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek.
      
       Program imprezy (26 czerwca)
      
godz. 9-11 – wydawanie pakietów startowych. Biuro zawodów będzie się mieściło na boisku I LO, niedaleko Bramy Targowej
       godz. 10 – Bieg Rodzinny na 720 metrów
       godz. 11 – Nordic walking – 5 km (1 pętla)
       godz. 12 – start biegu głównego na 10 km (2 pętle)
       godz. 13-13.30 – ceremonia wręczenia nagród w biegu głównym i biegach towarzyszących (scena w miasteczku biegowym przy I LO).
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Biegu Piekarczyka
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama