UWAGA!

Biegali z mapą po Dolince

 
Elbląg, Biegali z mapą po Dolince
fot. MOSiR

Zdrowo i sportowo – tak sobotę spędzili miłośnicy biegania. Już po raz piąty rozegrane zostało Grand Prix Elbląga w biegu na orientację, którego organizatorami są MOSiR i EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Tym razem uczestnicy biegali w Parku Dolinka.

Każdy kto lubi ruch na świeżym powietrzu w sobotę miał doskonałą okazję by choć przez chwilę zadbać o swoje kondycję fizyczną. Świetną do tego okazją były już piąte w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w biegu na orientację. Tym razem do udziału w zawodach zgłosiło się ponad pięćdziesięciu sympatyków biegania. Tradycyjnie już uczestnicy rywalizowali w dziewięciu kategoriach. Okazało się, że największym zainteresowaniem cieszyły się biegi rodzinne w których wystartowało 10 rodzin. To pokazuje, że wspólne bieganie sprawia nam coraz więcej przyjemności. Trasa, która usytuowana została w Parku Dolinka, choć bardo piękna i urokliwa, niektórym uczestnikom sprawiła sporo problemów. Mimo tego każdy z biegaczy ostatecznie zameldował się na mecie.
       W kategorii szkół podstawowych, wśród dziewcząt najszybciej trasę pokonała Julia Górna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, która wyprzedziła uczennicę Zespołu Szkół Muzycznych Justynę Pesta, oraz trzecią Julię Typańską z SP 14 w Elblągu. Wśród chłopców triumfował Piotr Banach (SP 14), drugie miejsce zajął Piotr Oziemkiewicz (SP 15), a trzecie Przemysław Bagiński ze Szkoły Podstawowej w Pilonie.
       Ciekawie rywalizacja wyglądała także wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Tu większą popularnością cieszył się bieg dziewcząt w którym wystartowało siedem zawodniczek. Warto zaznaczyć, że wszystkie to reprezentantki elbląskiego Gimnazjum nr 7. Z tego grona najszybciej linię mety przekroczyła Aleksandra Boenig, tuż za nią znalazła się Monika Puzio, a trzecie miejsce zajęła Karolina Bartyska. Wśród chłopów także prym wiedli uczniowie Gimnazjum nr 7, choć na imprezie pojawiła się także silna grupa Gimnazjum z Kamionka Wielkiego. Ostatecznie pierwsze miejsca wywalczyło ex aequo dwóch elblążan Mateusz Szot i Jakub Typański. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast zawodnik z Kamionka Wielkiego Marcin Jakubiec.
       Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych, gdzie na starcie stanęło więcej chłopców niż dziewcząt. W tej kategorii najliczniejszą grupę tworzyli reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka. Mimo tego pierwsze miejsca trafiło do zawodnika z Elbląga. Najszybciej i najsprawniej trasę pokonał Damian Ambroch (ZSZ nr 1 w Elblągu). Dwa kolejne miejsca padły łupem biegaczy z Pasłęka. Jako drugi linię mety przekroczył Rafał Mirys, a trzecia lokata przypadła dla Macieja Szczotka. W rywalizacji dziewcząt trzy pierwsze miejsca powędrowały do elblążanek. Najlepsza okazała się Martyna Jankowiak (UKS Orlik), drugie miejsce zajęła Katarzyna Rutkowska (ZS nr 1), a trzecie Patrycja Linda (ZS nr 1).
       Kategoria open, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, została zdominowana przez mieszkańców Elbląga. Wśród pań triumfowała Monika Typańska, przed Janiną Banach i Aleksandrą Różalską. Natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Światkowski. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Kuciński, a trzecie miejsce przypadło dla Jarosława Mazura.
       Aż 10 ekip wzięło udział w biegu rodzinnym. To pokazuje, że bieganie całymi rodzinami jest w naszym mieście coraz bardziej popularne. W tej kategorii najlepiej na trasie poradziła sobie rodzina Różalskich. Na drugim miejscu wyścig ukończyła rodzina Górnych, a na trzecim rodzina Banachów.
       Na zakończenie zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy, a także wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dodatkowo Marek Wnuk, dyrektor MOSiR-u ufundował dziesięć karnetów wstępu na lodowisko.
       Kolejna, szósta już runda, V edycji Grand Prix Elbląga w biegu na orientację odbędzie się w sobotę 15 marca o godz. 10. Tym razem zawodnicy będą rywalizowali na trasie wyznaczonej w Parku Bażantarnia. Zbiórka tradycyjnie przy restauracji Myśliwska. Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 9.15-9.45. Opłata startowa wynosi 5 złotych od dorosłego uczestnika.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ten niejaki Światkowski nie zły jest, z tego co mi wiadomo wygrywa sporo takich imprez. Gratuluje!!! Zywa nawigacja; -)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    panterserwis(2014-02-19)
Reklama