UWAGA!

Biegiem, pokojowo i przez Elbląg

Elbląg, Biegiem, pokojowo i przez Elbląg
fot. nadesłana

Pokojowy bieg (Peace Run) w piątek, 29 czerwca przebiegnie przez Elbląg i zawita do Elbląskiej Strefy Kibica. Bieg każdego roku gości w ponad 49 krajach, na 5 kontynentach, jego główne przesłanie to rozwój harmonii świata, przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych. Do niesienia tych idei bieg nadaje się doskonale.

Trasa, na której znalazł się Elbląg, wiedzie od Szczecina do Braniewa. Jest to bieg sztafetowy, niekomercyjny, bez nagród, trwa około 8 godzin dziennie. Wśród uczestników są biegacze m.in. z Czech, Portugalii i Kirgistanu.
       W miastach, do których przybywa Peace Run, dołączają lokalni biegacze. Nie inaczej będzie w Elblągu - w piątek, 29 czerwca około godz. 14 biegacze zostaną powitani m.in. przez lekkoatletów Truso i biegaczy trenujących z Bogdanem Tołwińskim. Następnie ulicami Starego Miasta, Stoczniową, Teatralną przebiegną do Elbląskiej Strefy Kibica, gdzie około godz. 14.30 zaplanowano spotkanie z dziennikarzami. W jego trakcie biegacze opowiedzą o idei biegu i doświadczeniach z już przebytych etapów.
       Zapraszamy wszystkich chcących powitać biegaczy Peace Run.
       Więcej o biegu na stronie.
       Skład biegu wg strony peacerun.org: Amur Bašić (BA), Anita Costa (PT), Apaguha Vesely (CZ), Carlos Albero Ramos De La Vega (GT), Chingiz Iskakov (KZ), Drishalu Grunstaudl (AT), Jan Palasz (PL), Janusz Wiewior (PL), Krzysztof Krawczak (PL), Puruvaj Nikolic (RS), Roger Rogge (DE), Svetlana Ipatko (UA), Valeriy Bilokryl (UA), Zuzana Rybkova (CZ).
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama