UWAGA!

Brąz Adriana, Marcin słabo (lekka atletyka)

Sukcesem naszego reprezentanta Adriana Otolińskiego zakończyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. W biegu na 800 metrów zawodnik MKS Truso Elbląg zdobył brązowy medal.

Adrian Otoliński w finale biegu na 800 m. uzyskał czas l:52,30 sek. Do ostatnich metrów zawodnik Truso utrzymywał drugie miejsce. Niestety, olsztynianin Michał Podolak dosłownie na linii mety zdołał wyprzedzić naszego zawodnika – wygrał z nim o 0,03 sek. Niemniej brąz jest największym sukcesem elblążanina wśród seniorów w historii naszego klubu.
     Czesław Nagy, trener naszego zawodnika jest oczywiście bardzo zadowolony. Podkreśla, że Adrian miał dużo szczęścia, bowiem pierwszego dnia podczas biegu eliminacyjnego, tuż po starcie po kolizji z innymi zawodnikami upadł, stracił sporo dystansu do rywali, ale na tyle ambitnie pobiegł, że zdołał stawić się na mecie jako drugi, tuż za Pawłem Czapiewskim. To dało mu automatyczny awans do finału (czas eliminacji l:54,72 sek.).
     - Na pewno wiele sił kosztowało to mojego zawodnika - podkreślał po tym biegu trener Czesław Nagy. - Właśnie chyba to sprawiło, że Adrian na tych ostatnich metrach biegu finałowego nie miał takiej świeżości, aby utrzymać drugie miejsce.
     Mniej szczęścia podczas Halowych Mistrzostw Polski miał nasz drugi zawodnik Marcin Glaubert, aktualny mistrz kraju młodzieżowców w skoku wzwyż. Nienajlepsza dyspozycja spowodowała, że Marcin skoczył tylko 205 cm, co dało mu szóstą lokatę. Tego dnia najlepszy w skoku wzwyż okazał się Robert Wolski, który w trzeciej próbie przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 228 cm. To minimum na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Moskwie.
     
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama