Brąz dla Kingi Lorek

Elbląg, Kinga Lorek
Kinga Lorek (fot. facebook Bogusław Tolwiński)

W sobotę (25 lipca) w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie. W turnieju wzięli udział elbląscy zawodnicy. Doskonale wypadła Kinga Lorek, która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie sprinterskim.

Kinga Lorek na dystansie sprinterskim (750m pływanie+20km kolarstwa+5km biegu) w rywalizacji amatorów w kategorii 18-24 lat zajęła trzecie miejsce z czasem 01:14:54 godziny. Etap pływania skończyła w czasie 12:35 minut. Etap kolarski zajął jej 33:58 minut. Wyścig zakończyła biegiem w którym uzyskała 26:19 minut. W klasyfikacji open uplasowała się na 70 miejscu. „Warto podkreślić, iż Kinga jest naszą najlepszą reprezentantką ostatnich lat i regularnie staje na podium wielu triathlonowych imprez w Polsce. ” - napisał Bogusław Tołwiński, elbląski trener triathlonu.

Oprócz Kingi w zawodach wzięli udział zawodnicy z ETT Elbląg Triathlon, którzy bardzo dobrze spisali się w swoich kategoriach wiekowych: Marta Maksymiuk zajęła 2 miejsce, a Piotr Różalski był 3. Aleksandra Różalska uplasowała się na 7 pozycji, natomiast Sergei Maltcev 13.