UWAGA!

Brąz dla młodziczek Elwo Etna (piłka nożna)

 Elbląg, Brązowe medalistki Elwo Etna Elbląg
Brązowe medalistki Elwo Etna Elbląg (fot. nadesłana)

W ubiegłym tygodniu w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek w piłce nożnej. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących najprężniej działające ośrodki kobiecego futbolu w naszym województwie. Młodziczki Elwo Etna Elbląg zdobyły brązowy medal.

Młode elblążanki trafiły do grupy B, w której zmierzyły się z zespołami AP Węgorzewo, UKS Kormoran Brzydowo, SP Wydminy, KKP Stomil II Olsztyn, GKS Wikielec. W rozgrywkach grupowych piłkarki ELWO ETNA trzykrotnie schodziły z boiska jako tryumfatorki, pokonały Kormoran Brzydowo (2:0), GKS Wikielec (4:3) i Stomil Olsztyn II (1:0). Porażka z AP Węgorzewo (0:2) i remis SP Wydminy (1:1) pozwoliły elbląskim piłkarkom zdobyć dziesięć punktów i zająć drugie miejsce w grupie. W półfinale turnieju nasze dziewczęta spotkały się z faworyzowaną pierwszą drużyną Stomilu. Bardzo wyrównany mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem olsztynianek, które awansowały do finału, a na piłkarki ELWO ETNA w meczu o najniższe miejsce na podium czekała kolejna drużyna Stomilu. Spotkanie o 3. miejsce to zdecydowane panowanie na boisku elblążanek, które po wspaniałych zespołowych akcjach wygrały 3:0, a ostatnią bramkę zdobyła „maskotka” drużyny niespełna 10-letnia Julia Markowska, po udanej kontrze i precyzyjnym podaniu kapitan zespołu Natalii Kulig, najlepszej tego dnia w elbląskim zespole. Finał między KKP Stomil Olsztyn I i AP Węgorzewo w stosunku 4:2 wygrały olsztynianki i zdobyły tytuł mistrzowski.
       Oprócz brązowych medali młode elblążanki wywiozły z Ostródy również nagrodę indywidualną, piłkarka ELWO ETNA Basia Piosik została królową strzelczyń zdobywając 10 bramek, w czym, jak powiedziała po ceremonii, zasługa całej drużyny, a przede wszystkim Natalii Kulig, „mistrzyni” podań otwierających drogę do bramki.
       Po zmaganiach młodziczek odbył się finał Pucharu Polski kobiet, w którym również uczestniczyły piłkarki ELWO ETNA. Dziewczęta trzech pierwszych zespołów młodziczek wprowadziły piłkarki Medyka Konin i AZS Wrocław na boisko, a po zakończeniu zwycięskiego dla Mistrzyń Polski spotkania czynnie uczestniczyły w świętowaniu ich sukcesu.
       Skład ELWO ETNA Elbląg: Kamila Makowska, Natalia Kulig (kap.), Basia Piosik, Nicole Hoffmann, Julia Markowska, Julia Łukaczyk, Zosia Szawara, Sandra Zaręba, Amelia Piotrak, Wiktoria Pilewska, Alicja Piepiórka, trener Karolina Orłowska, kierownik Jacek Zdziech.
       Końcowa kolejność:
       1.KKP Stomil I Olsztyn
       2.AP Węgorzewo
       3.ELWO ETNA Elbląg
       4.KKP Stomil III Olsztyn
       5.UKS Kormoran Brzydowo
       6.GKS Dzierzuty
       7.SP Wydminy
       8.GKS Szczutno
       9.KKP Stomil II Olsztyn
       10.SP Miłki
       11.SP 3 Giżycko
       12.GKS Wikielec.
      
      
Zbigniew Urbaniak, Elbląskie Towarzystwo Promocji Futsalu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama