Brąz dla Rafała Staszewskiego (boks)

Elbląg, Rafał Staszewski na ringu,
Rafał Staszewski na ringu, fot. nadesłana

W Wieliczce zakończyła się rywalizacja zawodników w 18. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Elbląski Klub Sportowy „Kontra” Elbląg reprezentował Rafał Staszewski.

Mimo wakacji nie wszyscy sportowcy mogą odpocząć , w dniach 19-25 lipca w Wieliczce startowali kadeci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dyscyplinie boks. Podczas OOM o medale w 13 kategoriach wagowych walczyło 104 zawodników. Prawo startu w każdej kategorii miało ośmiu zawodników wyłonionych wcześniej w eliminacjach.

Rafał Staszewski walczył w kategorii wagowej 70 kg. Był to pierwszy udział wychowanka trenera Kamila Stemplewskiego w tak prestiżowej imprezie. Elblążanin udział w Olimpiadzie rozpoczął od zwycięstwa w ćwierćfinale nad Kamilem Pawłowskim (Victoria Sianów) stosunkiem punktów 4 :1. Kolejny pojedynek , o wejście do finału , przegrał z późniejszym triumfatorem tej kategorii Damianem Wyględaczem (Górnik Sosnowiec) 1 :4, tym samym kończąc zawody z brązowym medalem OOM.

Renata Stemplewska, UKS „Kontra” Elbląg

• Dobrze Rafał trenuj dalej : )
  • co na to prezio Tygrysa Hirek Kozun Kozakiewicz? Tygrys gdzie Wy jesteście
    0
    0
    marek kontra(2012-08-03)
  • Marek Kontra Tygrys na OOM w Wieliczce wywalczył srebrny medal w kat.60kg więc rachunek jest prosty,proponuję abyś przeczytał pełną informację o turnieju na Infoelbląg lub na www.pzb.pl
  • Dot. wypowiedzi marek kontra pełen obraz kto z Elbląga uczestniczył w OOM w Wieliczce w dniach 19-25.07.2012r. i jakie miejsca zajął. Żeby było jasne zawodnik "Tygrysa" Elbląg Łukasz Wójcik (w wadze 60kg) zajął II miejsce, tym samym zdobywając tytuł V-ce Mistrza OOM w tej kategorii wagowej. Jest to duży sukces obu zawodników i wielkie brawa dla nich. Uważam gdyby Pani Renata Stemplewska w swojej informacji podała wynik jaki uzyskał zawodnik "Tygrysa", a także z jakiego klubu trener przygotowywał do OOM obu zawodników na zgrupowaniu + sekundowanie i opieka podczas OOM NIE był byś taki złośliwy w swojej wypowiedzi. Prezesowi Panu Hieronimowi Kozakiewicz należy się DUŻY SZACUNEK za to co zrobił i co robi dla BOKSU. Pozdrawiam sympatyków pięściarstwa i tych co znają się na boksie.
    0
    0
    Trener boksu(2012-08-03)
  • Wiadomość dla zainteresowanych, a niedoinformowanych kibiców boksu. Łukasz Wójcik (lat 15) z KSW "Tygrys" Elbląg na XVIII - O. O. M w Wieliczce 2012' został wicemistrzem kadetów w kategorii wagowej 60 kg, zdobywając srebrny medal. W I walce pokonał (5:0) Michała Żmijewskiego z "Radomiaka" Radom", następnie w ćwierćfinale (5:0) Mikołaja Guza z "Broni" Radom, a w półfinale (4:1) Sebastiana Szkatułę z BKB "Concordia" Knurów. W walce finałowej, po wyrównanej i zaciętej walce uległ (2:3) zawodnikowi gospodarzy Jakubowi Dol z BKB "Magic Boxing" Brzesko. Gratulujemy! Odpowiadając na pytanie - marka kontra - "Tygrys" gdzie Wy jesteście? Obecnie młodzież odpoczywa indywidualnie na wakacjach letnich. Poza tym oczekuję więcej szacunku dla starszych, bo zasługują na to i nie są Twoimi kolegami. Przemyśl to sobie. Ze sportowym pozdrowieniem: W. T
    0
    0
    Waldemar Tatarski(2012-08-03)
  • Wiadomość dla zainteresowanych, a niedoinformowanych kibiców boksu. Łukasz Wójcik (lat 15) z KSW "Tygrys" Elbląg na XVIII - O. O. M w Wieliczce 2012' został wicemistrzem kadetów w kategorii wagowej 60 kg, zdobywając srebrny medal. W eliminacjach strefowych pokonał (5:0) Michała Żmijewskiego z "Radomiaka" Radom", następnie w II walce (5:0) Mikołaja Guza z "Broni" Radom, a na O. O. M w półfinale (4:1) Sebastiana Szkatułę z BKB "Concordia" Knurów. W walce finałowej, po wyrównanej i zaciętej walce uległ (2:3) zawodnikowi gospodarzy Jakubowi Dol z BKB "Magic Boxing" Brzesko. Gratulujemy! Odpowiadając na pytanie - marka kontra - "Tygrys" gdzie Wy jesteście? Obecnie młodzież odpoczywa indywidualnie na wakacjach letnich. Poza tym oczekuję więcej szacunku dla starszych, bo zasługują na to i nie są Twoimi kolegami. Przemyśl to sobie. Ze sportowym pozdrowieniem: W. T