UWAGA!

Brydżyści zagrali dla WOŚP

 
Elbląg, Brydżyści zagrali dla WOŚP
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Zarząd Główny Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie zachęcił wszystkie Stowarzyszenia i Kluby Brydżowe w Polsce do organizacji lokalnych turniejów brydża sportowego pod nazwą "Gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Do tej akcji włączyło się Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego w Elblągu. Impreza odbyła się w Głównym Klubie Brydżowym w hotelu "Pod Lwem". Wzięli w niej udział brydżystki i brydżyści z Elbląga, Starostwa Elbląskiego i województw łódzkiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Gośćmi specjalnymi turnieju byli dr Ziemowit Nowak z Nowego Dworu Gdańskiego i Witold Pietrzak, biznesmen z Aleksandrowa Łódzkiego osiągający spektakularne sukcesy w turniejach internetowych w Głównym Klubie w Bridge Base Online. W minioną niedzielę zajął drugie miejsce na podium w klasyfikacji ogólnopolskiej. Podczas ceremonii otwarcia turnieju delegacje uczestników w dowód uznania i szacunku za zwycięstwo w klasyfikacji ogólnopolskiej i zdobycie patriotycznego pucharu 100-lecia Powstania Wielkopolskiego złożyli laureatom Bogusławowi Gierulskiemu i Ireneuszowi Iwanowi życzenia ,dziękując za promocję Elbląga, Powiśla, Warmii i Żuław na arenie ogólnopolskiej.
       W turniejowe szranki stanęło 32 brydżystek i brydżystów. Po ciekawej i emocjonującej rywalizacji zwyciężyli Ziemowit Nowak (Nowy Dwór Gdański) i Witold Pietrzak (Aleksandrów Łódzki) wynikiem 61,31 %,  wyprzedzając Wojciecha Karpińskiego (Elbląg) i Krzysztofa Nagielskigo (Kwietniewo) - 60,90 %.Trzecie miejsce na podium zajęli Andrzej Fronczak i Marek Lichocki (Elbląg) 58,03 %. Zaś w kategorii walentynek i par mikstowych zwyciężyli Regina Wołek i Marek Czapliński wyprzedzając Renę Biedę i Iwonę Smilgin oraz Janinę Maksymowicz i Iwonę Wierzbicką z Elbląga. Gratulacje dla zwycięzców na podium.  - Przybyłem z grupą pasjonatów brydża na ten turniej, żeby wesprzeć akcję Jurka Owsiaka, organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Satysfakcją i sukcesem jest dzielenie się z ludźmi, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy. - powiedział Tadeusz Mielko brydżysta z Elbląga.
       Zarząd ESBS zaprasza na łączony turniej Memoriał im. Ryszarda Stolarowicza i Otwarte Mistrzostwa Elbląga, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia w hotelu " Pod Lwem", ul Kowalska 10.  Rejestracja do godz. 9:45 u organizatora turnieju. Start o godzinie 10. Po zakończeniu zawodów odbędzie się Gala Brydżowa, podczas której odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień Laureatom Grand Prix Powiśla, Warmii i Żuław 2018. Zapraszamy serdecznie.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama