UWAGA!

Cały świat w Elblągu

 
Elbląg, Mistrzostwa świata już za 100 dni,ale dzieci już trenują
Mistrzostwa świata już za 100 dni,ale dzieci już trenują (fot. AD)

Zawodnicy z Brazylii, Egiptu, Iranu czy Chin, atrakcyjna strefa rozrywki, a przede wszystkim ogromne sportowe emocje za darmo – już za sto dni w Elblągu rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco.

Kamery, aparaty i Al Dżazira
       Na te kilka letnich dni (14 – 21 czerwca) nasze miasto zamieni się w światową stolicę siatkówki na siedząco, dyscypliny, z której jest znane. To nie tylko doskonała okazja do promocji tego sportu, ale i samego Elbląga.
       - Dla miasta to najważniejsza impreza, solidnie się do niej przygotowujemy. Prezydent podpisał specjalne zarządzenie, które powołuje zespół do koordynacji tych mistrzostw, bo chcemy być jak najbardziej profesjonalni - tłumaczył Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga. - Dla nas to duża okazja do promocji, chcemy ją wykorzystać.
       Dlatego też miasto stawia na lokalną, ale i ogólnopolską promocję. Wprawdzie nie będzie transmisji na żywo, ponieważ w tym samym czasie odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, ale w TVP Sport mają pojawić się materiały dotyczące Elbląga. Do promocji zostanie również wykorzystana strona onet.pl, na której pojawią się specjalne banery. Swoim zasięgiem obejmą trzy województwa.
       Ciekawostką może być fakt, że do Elbląga prawdopodobnie przyjedzie również Al Dżazira, największa arabska stacja telewizyjna, która zrealizuje dokument o zawodnikach.
      
       Ministra obiecała, ale na tym się skończyło

       Organizacja mistrzostw to nie tylko wyzwanie logistyczna, ale i finansowe. Dlatego też IKS Atak, klub sportowy, który jest organizatorem Mistrzostw dostanie wsparcie od lokalnych władz. Miasto bierze na siebie organizację inauguracji, która odbędzie się 14 czerwca na elbląskiej starówce. Władze wspomogą mistrzostwa również finansowo - w kasie miejskiej na ten cel jest zabezpieczone blisko 150 tys. zł. Oprócz tego Urząd Marszałkowski obiecał 40 tys. zł, swoje dokłada również Centrum Sportowo- Biznesowe, które specjalnie na mistrzostwa wybuduje specjalne wejście na boisko, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Cała organizacja mistrzostw to koszt 2,5 mln zł. Na razie nie wiadomo ile i czy dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.
       - Minister Mucha obiecała pomoc, na razie tylko na tym się skończyło. Cały czas czekamy na spotkanie z ministrem Biernackim – mówiła Aneta Rękas- Woźna, dyrektor Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg.
       Cały czas mogą zgłaszać się również sponsorzy, którzy chcieliby wesprzeć imprezę. Klub czeka również na wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji Mistrzostw, zgłaszać można się od 10 marca w siedzibie Klubu IKS Atak (przy ul. Robotniczej 68), w Centrum Wolontariatu przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Grunwaldzkiej 137.
      

  Elbląg, Mira Stankiewicz, rzecznik prasowy mistrzostw, Aneta Rękas- Woźna, dyrektor klubu IKS Atak, Tomasz Woźny, prezes klubu, Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga, Hanna Laska- Kleinszmidt, zastępca dyrektora Biura Prezydenta, Andrzej Bugajny, dyrektor CSB
Mira Stankiewicz, rzecznik prasowy mistrzostw, Aneta Rękas- Woźna, dyrektor klubu IKS Atak, Tomasz Woźny, prezes klubu, Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga, Hanna Laska- Kleinszmidt, zastępca dyrektora Biura Prezydenta, Andrzej Bugajny, dyrektor CSB


       Będzie zabawa, będzie się działo

       Wstęp na wszystkie mecze będzie darmowy. Władze miejskie planują również bezpłatny dojazd do hali dla grup zorganizowanych. Oprócz tego tuż przy hali Centrum Sportowo Biznesowego zorganizowana zostanie strefa rozrywki. A w niej m.in. miasteczko sportowe, mini- boisko do siatkówki na siedząco, tak, by każdy mógł sprobówać swoich sił, będą konkursy dla dzieci i telebimy po to, by cały czas śledzić to, co się dzieje na boisku.
      
       Wszystkie szczegóły można śledzić na bieżąco na stronie mistrzostw.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama