UWAGA!

Chcą dopłynąć do Gdyni (aktualizacja)

Punktualnie w południe wystartowała piąta już edycja 24-godzinnej sztafety pływackiej. W Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” wszyscy umiejący pływać mogą pomóc pobić rekordy przepłyniętych kilometrów i ilości osób biorących udział. Zobacz więcej zdjęć i film.

Nie liczy się styl, nie liczy się szybkość, liczy się wyłącznie czysta przyjemność z pływania. Na pierwszym torze CRW „Dolinka” punktualnie w południe pierwszy pływak rozpoczął 24-godzinny maraton pływania bez przerwy. Po przepłynięciu długości dwóch basenów przybił „piątkę” z następcą i tak to już będzie aż do chwili, kiedy jutro (17 kwietnia) zegar wybije południe.
       - Liczymy na to, że pobijemy rekord uczestników. W zeszłym roku w sztafecie wzięło udział 220 osób – mówi Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej, główny organizator sztafety. Kilkanaście minut po godz. 12 na liście uczestników znajdowało się 180 nazwisk. Pływają: panie, panowie, młodzież szkolna i studenci uniwersytetu trzeciego wieku, babcie z wnuczkami, rodzice z dziećmi. Słowem – wszyscy. Organizatorzy muszą skracać dystans poszczególnych zawodników, aby nie odesłać nikogo z kwitkiem.
       - Będę płynął o godz. 4.50 – mówi Andrzej Cieślik, którego spotkaliśmy na basenie, podczas zapisów do sztafety. Organizatorzy dokonują cudów, aby każdy chętny mógł popłynąć chociaż "dwa baseny".
       - Chciałem pływać 20 minut, ale udało się mnie wcisnąć na 15 – zwierza się nam Andrzej Stankiewicz, który wystartował do sztafety o godz. 13.
       Cieszy tak duże powodzenie pływackiej akcji. Elblążanie chcą się ruszać, a na basenie czują się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Pływają kraulem, na plecach, jedni szybciej, drudzy trochę wolniej. Część osób pływa regularnie, inni od przypadku do przypadku. Łączy ich jedno – lubią pokonywać opór wody.
       - Lubię pływać, nauczyli mnie rodzice i staram się te umiejętność utrzymywać – mówi Andrzej Cieślik.
       - Ja lubię sport. Mam 67 lat i uważam, że jedynym lekarstwem jest czynne uprawianie sportu – dodaje Andrzej Stankiewicz. - Lekarz mi niepotrzebny. A do sztafety namówiła mnie żona.
       Kto chciałby jeszcze popływać ma jeszcze szansę.
       - Staramy się, aby nikt nie odszedł z kwitkiem – informuje Marcin Trudnowski.
       Wystarczy skontaktować się z biurem sztafety i organizatorzy gdzieś znajdą miejsce. Można płynąć 5, 10, 15 lub 20 minut. Długość nie jest ważna, ale minimum to dwa baseny, czyli 50 m.
       - Przymierzamy się do pobicia długości. Chcemy dopłynąć do Gdyni – mówi główny organizator sztafety. - To około 73 km.
       To będzie trudne, ale organizatorzy są optymistami. A pływacy po sztafecie mogą skorzystać z pozostałych torów elbląskiej „Dolinki”.
      
       Aktualizacja: W poniedziałek rano Grupa Wodna zweryfikowała dane dotyczące sztafety. Pobito rekord frekwencji  - w tej edycji wystartowało aż 245 osób, które w sumie przepłynęły 65 kilometrów (rekordu dystansu nie udało się więc pobić). Za to padł rekord najszybszej godziny. Pływacy z uKS Pirat w ciągu 60 minut pokonali aż 5500 metrów!
      

       Patronem medialnym sztafety jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama