UWAGA!

Co warto wiedzieć przed Meble Wójcik Ultra Wysoczyzną

 Elbląg, Co warto wiedzieć przed Meble Wójcik Ultra Wysoczyzną
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

Już w sobotę, 20 kwietnia, około 1000 uczestników z całej Polski weźmie udział w trzeciej edycji Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna. Poniżej przedstawiamy wszystkie praktyczne informacje dotyczące zawodów, zawodników, kibiców, jak i utrudnień w ruchu drogowym w Elblągu i regionie.

BIURO ZAWODÓW

Będzie usytuowane w Restauracji Myśliwskiej przy ulicy Marymonckiej 6 w Elblągu. Odbiór pakietów będzie odbywać się w godzinach wskazanych w programie zawodów, który znajduje się na stronie - https://ultrawysoczyzna.pl/program-imprezy/
      
       Podczas odbioru pakietu należy przedstawić kartę zawodnika oraz okazać dokument tożsamości ze zdjęciem. Zawodnik bez wydrukowanej karty zawodnika nie będzie dopuszczony do startu! Osoby niepełnoletnie startujące w zawodach Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna na dystansie 13 km muszą przedstawić podpisaną przez rodziców/opiekunów prawnych zgodę na udział w zawodach.

 

ODPRAWA TECHNICZNA

W czwartek (18.04), o godzinie 20:00, na facebookowym profilu Ultra Wysoczyzna odbędzie się oficjalna odprawa przedstartowa, podczas której przedstawione zostaną wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia. Będzie również możliwość zadawania pytań.

 

BIEGI I ATRAKCJE DLA DZIECI – WYSOCZYZNA JUNIOR

Wszyscy zawodnicy startujący w Ultra Wysoczyzna Junior muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów w godzinach wydawania pakietów. Podstawą do odbioru pakietu startowego jest okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. legitymacja szkolna) oraz posiadanie pisemnej zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział w zawodach.

 

Dodatkowo organizatorzy przygotowali strefę z atrakcjami dla dzieci, która będzie znajdować się w okolicy Restauracji Myśliwska. W strefie będzie można skorzystać z następujących atrakcji: wiązanie balonów, malowanie twarzy, tatuaże z henny, tatuaże brokatowe, bańki mydlane, eko słoiki z roślinami, malowanie toreb płóciennych, kolorowe piaski w słoikach, gry i zabawy ruchowe. Strefa będzie przygotowana przez firmę Meble Wójcik, Szkołę Policealną Cosinus oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.
      
       START I META

Dystanse Ryk jelenia (80 km), Kwik dzika (21,5 km), Pisk lisa (13 km) – Elbląg, ul. Marymoncka 6 (Park Miejski Bażantarnia) – okolice Restauracji Myśliwskiej.

Dystans Wycie wilka (54 km) – Tolkmicko, ul. Plac Wolności w sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko. Lokalizacja – KLIKNIJ.

Meta – Elblągu, ul. Marymoncka 6 (Park Miejski Bażantarnia) – okolice Restauracji Myśliwskiej.

Lokalizacja startów i mety w Elblągu – KLIKNIJ.

Dystanse ULTRA WYSOCZYZNA Junior – Elbląg, ul. Marymoncka 6 (Park Miejski Bażantarnia) – okolice Restauracji Myśliwskiej.

 

PARKINGI
       Oficjalny parking zawodów będzie znajdował się przy ul. Chrobrego (obok Góry Chrobrego). Lokalizacja parkingu – KLIKNIJ. Parking znajduje się w odległości ok. 650 metrów od miasteczka zawodów. Parking płatny – 10 zł za cały dzień. Płatność przy wyjeździe.Z powodu ograniczonej ilości miejsc parkingowych na parkingu przy ul. Chrobrego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka zawodów, zawodników startujących na dystansach Pisk Lisa (13 km) oraz Kwik Dzika (21,5 km), zachęcamy do korzystania z parkingu znajdującego się przy ul. Agrykola, oddalonego ok. 1,5 km od miasteczka zawodów. Lokalizacja parkingu przy ul. Agrykola - KLIKNIJ.

UWAGA: Pozostawianie aut w miejscach, w których obowiązuje zakaz parkowania może skutkować mandatami wystawianymi przez Straż Miejską.

 

PRYSZNICE
       Prysznice dla zawodników będą udostępnione w Zespole Szkół i Placówek Sportowych MOS, przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu. Prysznice będą dostępne w godzinach 11:30-19:00. Lokalizacja pryszniców – KLIKNIJ.

 

WAŻNE NUMERY

Koniecznie przed startem zapisz poniższe numery telefonów:

Numery w razie zagubienia/problemów na trasie: 793 233 673 / 737 137 163

Numer do biura zawodów: 793 794 552

 

RACEBOOK ZAWODÓW

Dla zawodników startujących w zawodach Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna został przygotowany Racebook zawodów, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu (w tym np. mapki, limity, punkty żywieniowe, wyposażenie obowiązkowe, itp.). Racebook znajduje się na stronie internetowejzawodów.
      
       PUNKTY KIBICOWSKIE

Podczas Meble Wójcik Ultra Wysoczyzny można wspierać swoich zawodników wyłącznie w tzw. strefach supportu, czyli miejscach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie punktów odżywczych. Lista lokalizacji stref supportu dla każdego z dystansów znajdziecie w Racebooku zawodów. Serdecznie zachęcamy do kibicowania zawodnikom. Obsługę na punktach zapewnią Koło Gospodyń Wiejskich z Kadyn, Stowarzyszenie Wsi Ogrodniki oraz wolontariusze z Elbląskiego Centrum Wolontariatu. Na punkcie w Kadynach wystąpi Zespół Ludowy Sasanki z Suchacza, a w Próchniku Zespół Ludowy Wysoczanki z Zalesia.

  Elbląg, Co warto wiedzieć przed Meble Wójcik Ultra Wysoczyzną
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

 

OZNAKOWANIE TRASY

W dniach 18-21.04 w Parku Leśnym Bażantarnia oraz na szlakach Wysoczyzny Elbląskiej zostaną umieszczone oznaczenia trasy, tj. pomarańczowe tasiemki umieszczone na gałęziach oraz kolorowe tabliczki umieszczone na drzewach. Zwracamy się z prośbą o niezrywanie oraz nieprzewieszanie oznaczeń, gdyż może to wpłynąć na pogubienie zawodników oraz niebezpieczne sytuacje. Trasa zostanie uprzątnięta po zakończeniu zawodów

 

UTRUDNIENIA W RUCHU

W piątek oraz sobotę (19-20.04) niedostępny będzie parking przy Muszli Koncertowej (ul. Marymoncka). W dniu zawodów (20.04) w godzinach 04:55-05:05, 09:40-09:50, 10:25-10:35 oraz 11:55-12:05 zamknięta dla ruchu będzie ul. Sybiraków, którą przebiegać będzie początkowy etap rywalizacji dystansów Ryk Jelenia (80 km), Pisk Lisa (13 km) oraz Kwik Dzika (24 km). Na czas startu dystansu Wycie Wilka (54 km), w godzinach 08:55-09:05 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Świętojańska oraz ul. Królewiecka (droga wojewódzka 503) w Tolkmicku.

Dodatkowo zawodnicy na trasie przecinać będą drogi publiczne, tj. drogę wojewódzką 504 w Dąbrowie, drogę gminną na Jeleniej Dolinie, drogę powiatową w Pagórkach, drogę powiatową pomiędzy Łęczem a Kadynami, drogę powiatową w Łęczu, drogę gminną w Próchniku oraz ul. Fromborską w Krasnym Lesie. Wskazane punkty będą zabezpieczone przez służbę porządkową. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.


       Sponsor tytularny - Meble Wójcik
       Sponsorzy strategiczni - Bodychief, Brooks
       Gospodarze - prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Nadleśnictwo Elbląg
       Patronaty honorowe – Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna

organizatorzy Meble Wójcik Utra Wysoczyzna

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama