Concordia przegrała z Arką (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała z Arką (piłka nożna)

Na tydzień przed startem rozgrywek ligowych Concordia zmierzyła się w Gdyni z pierwszoligową Arką. Elblążanie byli lepsi w pierwszej części gry, ale po przerwie stracili aż pięć goli i przegrali 2:6 (2:1).

Po pierwszej połowie sobotniego meczu kontrolnego dość niespodziewanie to pomarańczowo-czarni cieszyli się z prowadzenia. Rozpoczęło się od gola dla gdynian. Piłkę w polu karnym otrzymał Barosz Ślusarski i technicznym uderzeniem pokonał Kamila Hrynowieckiego. Concordia ruszyła do odrabiania strat i po chwili było 1:1. Do bramki trafił z najbliższej odległości Song. Jeszcze w pierwszym kwadransie gry obie drużyny miały po jednej szansie na gola. Najpierw spudłował Arkadiusz Aleksander, a po chwili po strzale Fujikawy z najwyższym trudem obronił Michał Szromnik. W 28 min. elblążanie zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Fujikawy do siatki trafił Song.
       Po przerwie pierwszoligowiec z Gdyni był już skuteczniejszy. W 63 min. Arka wyrównała po dwójkowej akcji Mateusza Szwocha ze Ślusarskim. Po kolejnych pięciu minutach żółto-niebiescy zdobyli trzecią bramkę. Tym razem do siatki trafił uderzając z pola karnego Michał Rzuchowski. W ostatnich dziesięciu minutach Arka zdobyła jeszcze trzy bramki. Najpierw rzut karny wykorzystał Ślusarski, a potem do siatki trafili jeszcze Paweł Wojowski i Kamil Juraszek.
       Sobotni mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie niespodziewanie to elblążanie byli lepszym i skuteczniejszym zespołem. Po przerwie Arka udowodniła swoją wyższość nad rywalem zdobywając aż pięć goli. Pierwszy ligowy mecz pomarańczowo-czarni rozegrają w niedzielę 9 marca. Ich rywalem będzie przy Agrykola Pelikan Łowicz. Początek o godz. 12.

Arka Gdynia – Concordia Elbląg 6:2 (1:2)

Ślusarski 3', 80'(k), Szwoch 63', Rzuchowski 68', Wojowski 84', Juraszek 89' - Song 5', 28'

Arka:
Szromnik - Budka (75' Wojowski), Cichocki (61' Juraszek), Sobieraj, Radzewicz (46' Cienciała) - Tyszczenko (61' Kowalski), Szwoch, Pruchnik (46' Rzuchowski), Tomasik (46' Oleksy) - Aleksander (61' da Silva), Ślusarski

Concordia:
Hrynowiecki (46' Matłoka) - Nakatani, Broniarek (80' Pawłowski), Munoz, Bogdanowicz - Juanma, Burzyński (46' Hero), Okada (70' Lewandowski), Faura (64' Adolfo) - Fujikawa (83' Galeniewski), Song (46' Zapata)

• Pewnie autor tego artykułu zapomniał dodać, że w pierwszej połowie Concordia grała pierwszym składem a w drugiej rezerwami; ) Nic sie nie stało konka bedzie dobrze i utrzymacie się w tej smiesznej II lidze!; )
    11
    25
    napinacz_z_konki(2014-03-01)
  • Amatorzy musza nabrać kondycji. Śmiem twierdzić, że oni będą rewelacją, wystarczy popatrzeć na takiego Quintane, który jest jednym z najlepszych piłkarzy ekstraklasy. Nowi zagraniczni piłkarze Concordii to są zawodnicy, którzy występowali na takim poziomie rozgrywek jak wcześneij Quintana. Jeśli będą fizycznie okej, to zjadą większość zespołów taktyką i techniką w tym Olimpie.
  • Po co dodawać informację o 3 ligowcu? Szkoda czasu na tych amatorów z hiszpanii.
    24
    7
    DoHiszpaniiWon(2014-03-01)
  • ale śmieszne condofani zachwycają się zbieraniną grajków z zagranicy zamiast promować swoich juniorów wolą Hiszpańsko Japoński szrot myśle że Prezydent Wilk niedołorzy na ten klub złotówki wole naszą OLIMPIE tylko ZKS W ELBLĄGU
  • czy to wiosna czy to zima olimpia i tak kondonie wydyma
  • Wilk dołoży im kaski bo trzyma KURS swojego poprzednika Słoniny, ktorego radny był czy jeszcze jest dyrektorem w concordii. Mysle tu o niejakim Burthardzie.
    16
    7
    WilkiOwca(2014-03-01)
  • Wszystko to WIELKA KUPA. Conca Olimpia wielki h. .. .. j!!!! Zamiast szkolić dzieci i wychować sobie zawodników robi się FC China Conca, Rus Olimpia a dzieci mają wszyscy w dupie----- sory nie. .. .brak kasy