Concordia w półfinale wojewódzkiego pucharu

Elbląg, Concordia (w białych strojach) awansowala do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski
Concordia (w białych strojach) awansowala do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski (fot. kadr z transmisji na TV COM)

Obrońcy Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej – Concordia Elbląg zrobili poważny krok w kierunku obrony trofeum. Dwie bramki Antona Kolosova i jedna Rafała Maciążka dały pomarańczowo – czarnym zwycięstwo nad Jeziorakiem Iława i awans do półfinału. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Dzisiejszy (18 lipca) ćwierćfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Jeziorakiem Iława, a Concordią Elbląg był dla obu drużyn pierwszym poważnym sprawdzianem po długim okresie bez meczów „o coś”. Stawką dzisiejszego starcia był półfinał wojewódzkiego pucharu.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Teoretycznie była nim grająca w III lidze Concordia, ale... Pomarańczowo – czarni nie lekceważyli drugiej drużyny IV ligi ubiegłego sezonu. Concordia nie wygrała w okresie przygotowawczym żadnego meczu, konieczność rozgrywania spotkań pucharowych zmusiła sztab szkoleniowy pomarańczowo – czarnych do stosunkowo szybkiego zakończenia okresu przygotowawczego.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że obie drużyny grę w pucharze traktują poważnie. Worek z bramkami rozwiązał w 19. minucie doświadczony Anton Kolosov. Który wykorzystał błąd strzegącego bramki Jezioraka Jacka Malanowskiego. Kiedy ten wypuścił piłkę po silnym strzale któregoś z piłkarzy gości, popularny „Antek” zachował się jak lis pola karnego z zimną krwią otwierając wynik spotkania. Podopieczni Adama Borosa prowadzenie potrafili utrzymać tylko kilka minut – w 26. minucie Kamila Szawaryna pokonał Patryk Czarnota. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak podopieczni Adama Borosa. W 41. minucie doświadczony Anton Kolosov ponownie dał prowadzenie pomarańczowo – czarnym.

W drugiej połowie... Jeziorak wyrównał. Na listę strzelców ładnym strzałem głową wpisał się Krzysztof Kressin w 64. minucie. I mecz rozpoczął się od początku. Pomarańczowo – czarni mieli szansę zakończyć go w 90 minutach, ale nie wykorzystali zamieszania pod bramką Jacka Malanowskiego z ostatnich minut „normalnego” czasu gry.

W dogrywce lepsi okazali się goście. W 113 minucie Rafał Maciążek pokonał bramkarza gospodarzy. Concordia trzeci raz wyszła na prowadzenie w tym meczu i tym razem go nie oddała. Teraz podopieczni Adama Borosa mogą czekać na losowanie rywala w półfinale. Będzie to ktoś z następujących drużyn: Sokół Ostróda (beniaminek II ligi), Znicz Biała Piska (III liga) lub Stomil II Olsztyn (IV liga). Losowanie w poniedziałek o godzinie 15. Półfinały zostaną rozegrane w sobotę 25 lipca.

Jeziorak Iława – Concordia Elbląg 2:3 po dogrywce (2:2, 1:2)

Bramki: 0:1 - Kolosov (19. min.), 1:1 – Czarnota (26. min.), 1:2 – Kolosov (41. min.), 2:2 – Kressin (64. min.), 2:3 – Maciążek (115. min.)

Concordia: Szawaryn – Szawara, Maciążek, Burzyński, Bukacki, Otręba, Kopka (88' Drewek), Danowski (117' M. Pelc), Lenart, Pawłowski (67' Szmydt), Kolosov

W rozgrywanym dziś (18 lipca) rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski sezonu 2020/21 Warmia Elbląg (B klasa) przegrała w Pasłęku z tamtejszą Polonią (klasa okręgowa) 0:10.

Rywalem czwartoligowych rezerw Olimpii Elbląg w pierwszej rundzie pucharu sezonu 2020/21 będzie Pama Powodowo (A klasa), która dziś wygrała 4:3 z Syreną Młynary.