Concordia w półfinale wojewódzkiego pucharu

Elbląg, Concordia w półfinale wojewódzkiego pucharu

Pomarańczowo-czarni dopełnili formalności, pokonali A-klasową Ossę Biskupiec Pomorski i zameldowali się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zwycięstwo jednak łatwo nie przyszło, w drugiej połowie gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

Ossa Biskupiec Pomorski w tym sezonie pozbawiła marzeń o Wojewódzkim Pucharze Polski dwóch czwartoligowców: Zatokę Braniewo i rezerwy Olimpii Elbląg. Elbląskiemu trzecioligowcowi też napędziła strachu.

Wszystko zaczęło się wyśmienicie dla pomarańczowo-czarnych. Już w 4. minucie Filip Otremba tak nieszczęśliwie przeciął podanie Nielsa Wilemsa, że wpakował piłkę do własnej bramki. 20 minut później goście podwyższyli wynik spotkania. Podanie Jakuba Bojasa wykorzystał Aleks Łęcki i strzałem z pola karnego pokonał strzegącego bramki Ossy Jakuba Witkowskiego.

Gospodarzom trzeba oddać, że ambitnie dążyli do zmiany wyniku. Jeszcze przy stanie 0:1 Rafał Wiśniewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Concordii Kacprem Leszczyńskim, ale strzelił niecelnie. Kolejną sytuację na bramkę kontaktową gospodarze mieli w 31. minucie, ale ostatecznie bramkarz pomarańczowo-czarnych wyszedł zwycięstwo z kotłowaniny w polu karnym.

W końcówce pierwszej połowy Jakub Bojas huknął w poprzeczkę. Chwilę później Bartosz Danowski w 41. minucie zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu.

I wydawać się mogło, że żadna przykra niespodzianka Concordii w tym meczu już nie grozi. Wprowadzony w czasie drugiej połowy Szymon Ratajczyk obił słupek. I... bramkę zdobyli gospodarze - w 71. minucie Michał Piceluk strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce Concordii. W doliczonym czasie gry Karol Rosa zagrał wzdłuż bramki i Michał Piceluk ponownie wpisał się na listę strzelców To jednak było wszystko, na co tego dnia było stać ambitnie grających gospodarzy.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 19 maja. Rywala Concordii poznamy po losowaniu. Będzie to ktoś z trójki: Olimpia Olsztynek, która pokonała 1:0 Huragan Morąg, GKS Wikielec (zwycięstwo po karnych 7:6, po dogrywce 4:4 nad Mrągowią Mrągowo) lub Mamry Giżycko (3:0 ze Zniczem Biała Piska).

Ossa Biskupiec Pomorski – Concordia Elbląg 2:3 (0:3)

Bramki: 0:1 – Otremba (4. min., sam.), 0:2 – Łęcki (24. min.), 0:3 – Danowski (41. min.), 1:3 – Piceluk (71. min.), 2:3 – Piceluk (90. min.)

Concordia: Leszczyński – Rękawek, Bukacki, Nestorowicz, Drewek (77' Piech), Danowski, Łęcki (60' Błaszczyk), Wilems (77' P. Pelc), Pawłowski (60' Ratajczyk), Szmydt (70' Jatczak), Bojas (60' Rudziński)