Concordia wygrała w Mielcu (piłka nożna)

Elbląg, Concordia wygrała w Mielcu (piłka nożna)

Z trzema punktami wrócą do Elbląga piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni po golu Alfredo Zapaty pokonali w Mielcu Stal 1:0 (0:0).

Concordia nadal w grze
       Zadanie dotyczące utrzymania w II wydaje się niewykonalne, ale piłkarze Concordii i trener Jesus Vicente Gimenez nie poddają się i walczą o kolejne punkty. W środę pomarańczowo-czarni sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę zwyciężając na wyjeździe z wyżej notowaną Stalą Mielec. Gola dla piłkarzy z Krakusa zdobył niezawodny Alfredo Zapata.

Mało szans

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Stali. Piłkarze z Mielca mieli więcej z gry, ale nie przełożyło się to na zdobyte gole. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miejscowi mieli w 12 min, jednak po strzale Mateusza Podstolaka piłka minęła minimalnie bramkę Przemysława Motłoki. Drużyna z Elbląga miała jedną szansę na zmianę rezultatu. Na minutę przed przerwą niecelnie z rzutu wolnego uderzył Perez.

Zabójcza akcja

W drugiej odsłonie nadal przeważali gospodarze. Stal robiła co mogła, by zdobyć gola, ale pomarańczowo-czarni grali bardzo dobrze w obronie. Miejscowi mieli trzy doskonałe sytuacje na zmianę rezultatu. Najpierw Motłoka kapitalnie obronił uderzenie z bliskiej odległości Michała Pruchnika, a po chwili minimalnie obok słupka strzelił Piotr Gawęcki. Jeszcze bliżej szczęścia piłkarze Stali byli w 82 min. Motłoka odbił przed siebie piłkę uderzoną z dystansu przez Jakuba Żubrowskiego, a następnie poradził sobie z dobitką Raduji. Goście przeczekali najgorsze i zadali decydujący cios w końcówce. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry po szybkiej akcji do bramki trafił Zapata.

Mecz ze Zniczem

Zwycięstwo piłkarzy z Krakusa ucieszy zapewne zarówno kibiców Concordii, jak i fanów Olimpii, której Stal Mielec nie zdołała wyprzedzić w ligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań Concordia zagra w Pruszkowie ze Zniczem. Pojedynek odbędzie się już w najbliższy piątek o godz. 16.

Stal Mielec - Concordia Elbląg 0:1 (0:0)