UWAGA!

Cztery medale elblążan w Pucharze Wojewody Pomorskiego

 
Elbląg, Cztery medale elblążan w Pucharze Wojewody Pomorskiego
fot. nadesłana

Cztery medale, w tym dwa złote, przywieźli zawodnicy WKS Flota Elbląg z zawodów o Puchar Wojewody Pomorskiego w strzelectwie sportowym. Zakończyli tym samym starty zawodnicze w obecnym roku kalendarzowym.

Na strzelnicach należących do klubu KS Senior LOK Gdańsk odbyła się trzecia edycja zawodów o Puchar Wojewody Pomorskiego w strzelectwie sportowym. Rozegrano pięć konkurencji karabinowych i pistoletowych, zarówno kulowych jak i pneumatycznych.
       Reprezentacja Elbląga z klubu WKS Flota Elbląg zdobyła w sumie cztery medale - dwa złote (Wiktoria Gabis w karabinie sportowym i karabinie pneumatycznym), srebrny (Marcin Musiał w pistolecie pneumatycznym) i brązowy (Mateusz Stalmirski w karabinie pneumatycznym).
       - To był dla nas udany wyjazd. Nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca w większości konkurencji. Cieszę się, że w ten sposób mogliśmy zakończyć ten rok - mówi Jerzy Domeracki, trener WKS Flota Elbląg.
       Koniec startów oraz przerwa świąteczna i noworoczna są dobrym momentem na podsumowanie całego roku 2018 w elbląskim strzelectwie sportowym. W 2018 roku WKS Flota Elbląg wywalczył klubowe mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w karabinie sportowym oraz wicemistrzostwo w pistolecie sportowym. Największe sukcesy odnieśli jednak indywidualni zawodnicy.
       15-letnia Wiktoria Gabis została wicemistrzem Polski młodzików w karabinie sportowym. Otrzymała tym samym od ministerstwa sportu tzw. pierwsze koło olimpijskie oraz została przedstawiona do kadry wojewódzkiej na 2019 rok. Wiktoria zdobyła również dwa brązowe medale na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w dyscyplinach karabinowych a także została indywidualnym mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego w karabinie pneumatycznym.
       14-letni Mateusz Stalmirski wywalczył 10. miejsce na mistrzostwach Polski młodzików oraz zdobył medale na mistrzostwach wojewódzkich. - To młody i bardzo obiecujący zawodnik, z którym wiążemy duże nadzieje - mówi trener Mateusza, Jerzy Domeracki.
       Zawodnicy WKS Flota Elbląg pokazali się również na zawodach rangi międzynarodowej. W trakcie Międzynarodowych Zawodów Klasyfikacyjnych "Zaślubiny z Morzem", rozegranych w lutym w Pucku, brązowy medal kategorii juniorów zdobył Michał Flakowski w pistolecie pneumatycznym.
       - Nasz klub istnieje dopiero od pięciu lat, a już udało nam się wychować wicemistrza Polski oraz medalistów zawodów międzynarodowych. To bardzo budujące i obiecujące początki - mówi Jerzy Domeracki. - Mam nadzieję, że strzelectwo sportowe będzie nadal rozwijać się w Elblągu a nasza praca z młodzieżą wyda kolejne, dobre owoce. Dlatego zapraszamy nowe osoby na treningi - dodaje.
       Aby wesprzeć młodych strzelców z Elbląga, zachęcamy do oddawania na nich głosu w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców 2018 roku Dziennika Elbląskiego. Głosowanie trwa do 15 lutego. Zagłosować można na Wiktorię Gabis wysyłając sms o treści de.sc.9 na numer 71160 oraz na Mateusza Stalmirskiego wysyłając sms de.sc.53 na numer 71160.
      
WKS Flota Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama