UWAGA!

Czwarty Bieg Wilczym Tropem

 Elbląg, Czwarty Bieg Wilczym Tropem

W niedzielę, 1 marca o godz. 12 w Bażantarni odbędzie się Czwarty Bieg Wilczym Tropem. Zaprawieni biegacze pobiegną na trasie 10 km.

Przygotowano 250 pakietów. Zapisy na stronie. Bieg odbędzie się na dwóch trasach 10 km oraz 1963 m. Odbędzie się również  Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.

To będzie pierwsza okazja w nowym roku w Elblągu, żeby sprawdzić swoją formę w rywalizacji na dystansie 10 kilometrów. Ale nie tylko, bo organizatorzy zapraszają również do biegu na krótszym dystansie, 1963 metrów – to symboliczna liczba. 1963 to rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak ps. „Lalek”.

Bieg Tropem Wilczym zostanie zorganizowany w Elblągu po raz czwarty. Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami. Już 1 marca (niedziela) w Bażantarni na sportowo będzie można uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

- Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Tu Elbląg.

Kolejnymi celami imprezy są m.in. popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych – w programie imprezy znalazł się Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.

Zapisy do biegu trwają. Do piątku do udziału w imprezie zgłosiło już ponad 140 osób. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników wynosi 250 osób. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie https://elektronicznezapisy.pl/ oraz wniesienie opłaty startowej. Zapisy przyjmowane są do 28 lutego do godz. 12.

Zawody rozpoczną się o godz. 12 bez względu na warunki atmosferyczne. Start i meta będą się znajdowały na polanie z dwoma wiatami w Bażantarni. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie zgody na udział w zawodach podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów.

Na mecie wszyscy uczestnicy, którzy ukończą biegi, otrzymają pamiątkowy medal. Organizatorzy przewidzieli również puchary dla zwycięzców kategorii kobiet i mężczyzn w biegu na 10 km.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama