UWAGA!

Czy gra w piki da wyniki? (brydż)

 Elbląg, Czy gra w piki da wyniki? (brydż)
fot. Michał Skroboszewski

Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Szwedzi, Białorusini, Bułgarzy, Niemcy i Polacy. Osiemdziesiąt par wystartowało w pierwszym turnieju na XIX Żuławskim Międzynarodowym Kongresie Brydża Sportowego. W turnieju Grand Prix Polski Teamów organizatorzy spodziewają się 200 zawodników. Zobacz zdjęcia.

Na twarzach maluje się skupienie. Licytacja to wszak najważniejsza część brydżowej rozgrywki. Błędu popełnionego na tym etapie często nie da się już naprawić. Trzeba ocenić siłę własnych kart, kart partnera i zobaczyć co chcą grać przeciwnicy. W końcu uzgodniono trzy bez atu i można zacząć rzucać karty na stół. W jednym z elbląskich hoteli rozpoczął się XIX Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego.
       - W turniejach brydża sportowego wszyscy gracze grają tym samym rozkładem kart - tłumaczy Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego i główny organizator kongresu.
       Takie zasady pozwalają wyłonić najlepszą parę bez względu na szczęście w kartach. Wynik uzyskany w rozdaniu jest porównywany z osiągnięciami pozostałych uczestników turnieju.
       Głównym turniejem kongresu jest pierwszy turniej eliminacyjny Grand Prix Polski Teamów. Rozpocznie się dziś (4 marca) po południu i potrwa do sobotniego wieczoru. W jego ramach zawodnicy rozegraja około 100 rozdań.
       - Jest to cykl turniejów rozgrywanych w całej Polsce podczas takich turniejów jak nasz. Najlepsi z cyklu zagrają w grudniu w finale - mówi Bogusław Gierulski.
       Oprócz tego brydżyści będą mogli zagrać w Turnieju Grand Prix Polski Par. Organizatorzy zorganizowali też turnieje komplementarne o puchary. W kongresie biorą udział zarówno brydżyści "profesjonalni" zrzeszenie w Polskim Związku Brydża Sportowego, jak i amatorzy. To doskonała okazja, aby amatorsko grający brydżyści zmierzyli się z arcymistrzami.
       - I wcale amatorzy nie są bez szans. To jest turniej i jakieś niespodzianki mogą się zdarzyć - śmieje się prezes elbląskich brydżystów.
       We wczorajszym meczu będącym niejako prologiem Kongresu Żuławskiego reprezentacja Elbląga minimalnie uległa drużynie Wilna.
       - Prowadziliśmy do przerwy jednym punktem. Po przerwie Wilno zrobiło na naszym stole szlemika, a my zagraliśmy końcówkę - wspomina Bogusław Gierulski.
      

       Patronem medialnym XIX Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama