UWAGA!

Dancehall - energia i radość

Elbląg, Dancehall - energia i radość

Słońce jeszcze kapryśne, więc jeżeli potrzebujesz energii, przyjdź w sobotę do Centrum Tańca Promyk na warsztaty Dancehall. Dancehall to żywiołowy taniec wywodzący się ze słonecznej Jamajki, który opiera się na rytmicznych ruchach klatki piersiowej, bioder i pośladków. Najbardziej kojarzony jest z twerkowaniem czyli energicznym potrząsaniem pupą.

– Mimo że dancehall wydaje się opierać jedynie na twerkowaniu to tak naprawdę istnieje kilkaset kroków tego tańca – mówi Paula Radzikowska z Centrum Tańca Promyk – Ciekawe jest to, że dancehall, bardzo popularny jest wśród kobiet podczas gdy jego twórcami są głównie mężczyźni.
       W dancehall'u ważna jest płynność ruchów, spontaniczność oraz umiejętność izolowania poszczególnych partii ciała. Doskonale wpływa na wzmocnienie mięśni, koordynację i wydolność organizmu. Znany jest jako taniec bardzo imprezowy.
        - Swoboda i energia tańca plus radosna i lekka muzyka sprawia, że podczas zajęć uśmiech nie schodzi nam z twarzy – mówi Paula Radzikowska z CT Promyk – Dodatkowo to potężna dawka ruchu, która pozwoli spalić kalorie, doda energii a także zapewni dużo emocji i świetną zabawę.
       Warsztaty dancehall odbędą się w ramach cyklu „Spotkania z tańcem” w Centrum Tańca Promyk, w sobotę 6 kwietnia w godz. 15:30 -17:30. Poprowadzi je Marta “Awantura” Machińska z gdańskiego Studia Tańca Siemanko – tancerka znajdująca się w czołówce polskiej sceny dancehall’owej.
       - Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić się do Centrum Tańca Promyk mailowo, telefonicznie czy poprzez facebook. Ilość miejsc jest ograniczona – informuje Paula Radzikowska. – Wejściówki dostępne będą w dniu imprezy.
      
Paula Radzikowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama