UWAGA!

Dla kogo sportowe stypendia?

Elbląg, Prezydent rozdał pieniądze
Prezydent rozdał pieniądze (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

61 sportowców z 18 klubów otrzymuje stypendia sportowe miasta Elbląg. Wśród nich... łyżwiarze szybcy ze Stoczniowca Gdańsk, piłkarz ręczny z Politechniki Gdańskiej oraz niepełnosprawna kolarka szosowa ze Smoka Orneta.

Z elbląskich klubów najwięcej stypendiów otrzymali zawodnicy Truso – 12, tuż za nimi uplasował się Atak z 10 stypendystami, a ostatnie miejsce na podium zajęli zawodnicy Olimpii Elbląg: 6 kajakarzy wspartych Dawidem Kapłonem reprezentującym piłkarską sekcję żółto-biało-niebieskich. W tym miejscu czytelnikom jesteśmy winni wyjaśnienie: Dawid Kapłon w tym sezonie ma szansę występu w Sokole Ostróda, ale wciąż jest zawodnikiem Olimpii Elbląg, a do drużyny z Ostródy jest jedynie wypożyczony. Tuz za podium znaleźli się ex aequo piłkarze ręczni Mebli – Wójcik i łyżwiarze szybcy Orła – po 6 stypendystów.

Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w 2018 r. To był niezwykle udany rok dla elbląskich sportowców, którzy odnosili triumfy zarówno w zawodach międzynarodowych jak i krajowych.

Na wrześniowej sesji radni znowelizowali uchwałę o warunkach przyznawania stypendium. Nowością jest wprowadzenie warunku zamieszkiwania w Elblągu lub bycia zawodnikiem klubu, którego siedzibą jest Elbląg.

Zobacz, kto otrzymuje stypendia.

SM

 

Sprostowanie: W poprzedniej wersji tekstu pojawiły się nieścisłości dotyczące Pawła Czapli, Sebastiana Kłosińskiego, Adriana Wielgata i Natalii Grynkiewicz, za które przepraszam. W związku z tym zaktualizowaliśmy artykuł.

Sebastian Malicki

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zawodnicy tacy jak Sebastian czy Adrian reprezentowali Polskę i nasze miasto na Igrzyskach Olimpijskich i to za to otrzymali nagrodę. W Elblągu otrzymuje się stypendium za to co osiągnasz w poprzednim sezonie i dla jakiego klubu (a oni reprezentowali Elbląg)także nie rozumiem oburzenia. Mało profesjonalne jest również napisanie artykułu i podpisanie SM. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  Fan Łyżwiarstwa (2019-10-11)
 • Kolejny raz czytam artykul SM i kolejny raz gorzko tego żałuje. Pisanie artykułów po łebkach i szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma jest wysoce nieprofesjonalne. Doradzam przeczytać zasady przyznawania stypendium na konkretny rok przed przeczytaniem samej uchwały kto znalazł się na liście stypendystów. Ale po co, można napisać do Ratusza bo tam nie maja co robić tylko odpisywać nieudolnym pismaczkom, cóż ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  Zażenowany artykułem (2019-10-11)
 • Kuriozum na tej liście jest przyznanie stypendium sportowego dla Pawła Czapli, który po pierwsze nie był rokującym zawodnikiem a po drugie od dwóch sezonów zaprzestał uprawiania piłki ręcznej i zajął się studiowaniem. Jak widać jak się chce to można łatwą ręką rozdawać publiczne pieniądze.
 • Lista stypendystów daje wiele (bardzo wiele) do myślenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Zdziwiony(2019-10-11)
 • Klub który reprezentuje P. Czapla nie istnieje w strukturach ZPRP ani w Pomorskim WZPR. Brawo nie ma to jak UKŁADY!!!
 • UKS jedynka dlaczego nikt nie dostał tyle rokujacych zawodników??? Tylko po znajomości rozdane... Elblągu wstyd mi za osoby decyzyjne w tym miescie
 • Piłka ręczna to sport zespołowy i to czy był rokującym zawodnikiem czy nie, nie ma w tym momencie żadnego znaczenia. Stypendium jest przyznane wszystkim byłym lub obecnym wychowanką MKS TRUSO za zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. Wywalczyli to drużynowo reprezentując nasze miasto na skale Kraju! Nie bylo jeszcze wtedy określonych zasad co do przynależności klubowych w przyszłości, nie wszystkim przecież udaje sie być sportowcem do końca życia.... Jak autor napisał WE WRZEŚNIU WESZŁY ZMIANY. To proszę mi wytłumaczyć jaki ma cel wytykniecie tych zawodników którzy otrzymują stypendium od KWIETNIA ale już nie są zawodnikami naszego miasta. Bardzo słabe zachowanie autora artykułu, który kompletnie nie zna tematu, a wytyka sportowców palcami sugerując w artykule układy w urzędzie miasta... Z całego serca pozostał mi ogromny niesmak i rozczarowanie portelem, gdzie ogromnie wspierał piłkę ręczną od juniorów młodszych w MKS Truso aż do dziś jak część z nich gra w Wójciku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  3
  Obserwator meczowy (2019-10-11)
 • @Obserwator meczowy - Ze wszystkim mógłbym się zgodzić ale z całego serca pozostał mi ogromny niesmak i rozczarowanie, bo "obserwatorze meczowy" zapomniałeś lub zapomniałaś dodać, że brązowy medal MP dwa lata temu zdobyli również Pawelec Damian, Cierzan Michał czy też Urbański Wiktor a mimo tego na liście stypendystów ich zabrakło. Jednym słowem są lepsi i gorsi czyż nie tak "obserwatorze meczowy".
 • Dajcie spokój z tymi stypendiami. A już dawanie pieniędzy osobom z klubów spoza Elbląga to przesada. Dlaczego pan Tołwiński jako radny i doradca zgadza się na takie rozwiązania w wspomaganiu sportowców? O panach Matwiejczuku i Burkhardzie nie wspomnę bo to KWW i się nie wychylą?
 • Owszem, należało im się, ale czy złożyli wniosek? Prawda jest taka, że jeśli ktoś jest zainteresowany stypendium, to szuka możliwości, pilnuje wniosków i terminów. W tym kraju trzeba się postarać niestety, bo nikt o Was z dobrej woli nie da i nie będzie o was pamiętał :(
 • Patologia nr 1: Stypendia elbląskiego podatnika idą na zawodników klubów z innych miast. Patologia nr 2: Stypendia idą na kopacza OE, mimo że klub ciągnie inne dotacje z UM, PAtologia nr 3: Stypendia idą na drużynkę ręcznej bogacza Wójcika, któremu miasto już daje dotacje na klub, podobno zasponsorowało mu również drogę do nowego magazynu i zwolniło z jakiejś części podatków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  0
  WpłatomatWroblewskiego(2019-10-11)
 • Niestety są rzeczy które trzeba pilnować, najwidoczniej inni chłopacy tego nie dopilnowali a szkoda bo im sie również należy. Tak jak napisał to poprzednik to dorośli faceci już i muszą pilnować swoich spraw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  2
  Obserwator meczowy (2019-10-11)
Reklama