Dobra forma kajakarzy Olimpii Elbląg

Elbląg, Dobra forma kajakarzy Olimpii Elbląg

Za nami emocje związane z 34. Długodystansowymi Mistrzostwami Polski w Kajakarstwie, które w tym roku zostały zorganizowane w Sztumie. Zawodnicy "Olimpii" bardzo pozytywnie zaznaczyli na nich swoją obecność.

Każdy z nich - ci starsi i młodsi, dziewczyny i chłopcy - zostawili serce na pięknym jeziorze Zajezierskim. Nie wszyscy dali radę wywalczyć medale, ale każdy walczył do ostatniego metra. Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony. Ich trenerzy - Agnieszka Banaś i Wojciech Załuski mogą być dumni ze swoich podopiecznych. Mikołaj Kot w kat. chłopców w wyścigu na 2 000 m w K-1 zdobył brązowy medal. Na podium stanął wspólnie z zawodnikiem Posnanii Poznań, który również zdobył brązowy medal. Srebrne medale w swoich kategoriach zdobyli - a raczej wywalczyli, gdyż to był w obu przypadkach pojedynek 1 na 1 - Marta Witkowska w kat. seniorek na K-1 oraz Przemek Rojek w kat. juniorów również na K-1. Przemkowi do złota zabrakło 2 sekundy, a Marcie - zaledwie 1 sekunda! Tym medalem Marta zrobiła samej sobie prezent na 19. urodziny. Stojąc na podium, dostała oprócz medalu butelkę szampana, którą otworzył i wręczył jej trener złotej medalistki z tego biegu, a widzowie i zawodnicy odśpiewali "Sto lat". W pięknym stylu zakończyli mistrzostwa Adam Witkowski oraz Igor Komorowski zdobywając złoty medal i tytuł mistrzów Polski w K-2 na 10 000 m. Nasza druga osada w tym samym wyścigu w składzie Gabriel Gładykowski oraz Paweł Krause popłynęła również bardzo dobrze. Zajęła 4. miejsce - do podium zabrakła chłopcom 1 sekunda.
       Weterani z "Olimpii" również nie zawiedli - Mirosław Kreczman w swojej kategorii wiekowej był pierwszy, Tadeusz Wieprzkowski czwarty, Ryszard Białkowski piąty a Krzysztof Wojewoda - szósty (każdy z nich w swojej kat. wiekowej). Warto dodać, że Gabriel Gładykowski, Igor Komorowski oraz Paweł Krause prosto ze Sztumu pojechali na zgrupowanie kadry juniorów do Wałcza. Ponadto reprezentacja Olimpii w osobach Karoliny Tochy, Magdy Wieliki, Arkadiusza Rojka oraz Mariusza Kulmy okazała się najlepsza w konkurencji przeciągania Smoczej Łodzi! W finale pokonali reprezentację klubu AZS AWF z Poznania i tym samym zasłużyli na medale w postaci pięknych białych smoczków do ssania!
       Sezon uważamy za dobrze rozpoczęty. Oby z następnych zawodów, niezależnie od ich rangi zawodnicy również przywozili medale! Życzmy im wszystkim połamania wioseł oraz pagajów!