UWAGA!

Dobry sezon (triathlon)

Wakacyjne weekendy spędzał biorąc udział w kolejnych zawodach. Tylko w tym roku brał udział w m.in. młodzieżowych mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata. 20-letni triathlonista Marcin Florek z Truso Elbląg wypoczywa po udanym sezonie.

Według danych podanych na internetowej stronie www.trinews.net sportowym idolem 20-letniego Marcina Florka jest słynny kolarz Lance Armstrong. Armstrong wrócił do sportu po ciężkiej chorobie i pięciokrotnie z rzędu triumfował w jednym z największych wyścigów kolarskich w świecie - Tour de France.
     Florek nie ma za sobą takich dramatycznych przeżyć jak jego idol, ale w sportowym życiu nie uniknął kontuzji. W 1999 roku, rok po tym, jak w Wąbrzeźnie zdobył tytuł mistrza Polski młodzików, co było jego pierwszym poważniejszym sukcesem, doznał kontuzji kolana. Szybko doszedł do siebie i nie zrezygnował z triathlonu. O triathlonistach mówi się, że to ludzie ze stali i niewiele w tym jest przesady. Triathlon, który składa się z trzech konkurencji, jest bardzo wyczerpujący. To wszechstronny sport wytrzymałościowy, w którym zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a końcowy rezultat obejmuje także czas przebierania.
     Marcin Florek, który reprezentuje barwy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Truso Elbląg, w kraju ma już niewielu równorzędnych rywali. 20-latek, który na swoim koncie ma już m.in. tytuł mistrza Polski juniorów starszych (2002), mistrza Polski juniorów młodszych (2001), mistrza Polski młodzików (1998, 1999) w tym roku potwierdził, że należy do najlepszych polskich triathlonistów. Florek zaczął od zwycięstwa w Pucharze Polski wśród seniorów i młodzieżowców, który odbył się w Kędzierzynie Koźlu. Potem potwierdził swoją dominację zwyciężając w rozegranych w Górznie mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim. Wychowanek Truso, tak jak wcześniej w Pucharze Polski, okazał się najlepszy wśród seniorów i młodzieżowców. Tym samym jest jedyny sportowcem reprezentującym klub z Elbląga, który w tym roku zdobył tytuł mistrza Polski seniorów w dyscyplinie olimpijskiej!
     Florek w tym roku walczył nie tylko w kraju. Był 10 na mistrzostwach świata w sztefecie, które odbyły się w węgierskiej miejscowości Tiszaujvaros. Poza tym startował także w młodzieżowych mistrzostwach Europy, na których zajął 42 miejsce. W wakcje triathlonista z Elbląga na brak startów nie mógł narzekać. Brał także udział w Pucharze Europy, i choć na razie furory nie zrobił, to jednak jeszcze wszystko przed nim. Zwieńczeniem udanego sezonu było zwycięstwo w plebiscycie na "Triathlonistę 2003 roku" prowadzonym na stronie www.trinews.net.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Lepiej późno niż wcale, dowiedziała się redakcja o tym, że są jednak w Elblągu wybitni sportowcy, znani w kraju, ale nie we własnym mieście. Marcin jest znakomitym sportowcem oraz bardzo dobrze ułożonym młodym człowiekiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  działacz(2003-10-28)
 • A czy wszyscy działacze wiedzą o tym ,że każdy sukces trzeba w tych czasach umiejetnie sprzedać? Udział w zawodach , szczególnie dużej rangi nie jest chyba tajny.Trzeba wykazać troche inicjatywy i zadbać o to by kibice mogli się o tym dowiedzieć.Nie sądzę by redakcja ta czy inne nie chciały mówić o takiich niekwestionowanych tuzach elbląskiego sportu jak Marcin.Trochę więcej inicjatywy a mniej złosliwosci , nie zawsze dobrze adresowanej.Wzó r można brać z IKS Atak , który dba bardzo o swoich zawodnikó w, także w sferze medialnej.Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pił/k/a(2003-10-29)
 • Piszę więc ponownie. Wcale nie reprezentuję triathlonu, skrajnie ciężkiej dyscypliny sportu. Natomiast w mojej wypowiedzi zawarłem pretensje do osoby redagującej rubrykę sportową, ponieważ nie przedstawia na łamach Portelu najważniejszych wydarzeń i sportowców najwybitniejszych w naszym mieście. Być może ten pan /lub pani/ wykonuje swoje obowiązki ze smutnej konieczności, nie popartej głębszymi zainteresowaniami i wiedzą przedmiotu, stąd trudno oczekiwać czegoś więcej. Zgadzam się, że sukces powinien być, dla dobra dyscypliny, jak najlepiej "sprzedany" medialnie, co mojej dyscyplinie udaje się realizować z bardzo dobrym skutkiem w prasie, tv i Radiu EL. Ale nie tutaj. Kilkakrotnie w przeszłości przesyłaliśmy do Portelu informacje o startach naszych zawodników w zawodach rangi mistrzostw kraju, lecz bez odzewu. Uważam, że podstawowym obowiązkiem dziennikarza jest zdobywanie informacji, wykazywanie inicjatywy, nie zaś oczekiwanie na "gotowca" popartego uniżoną prośbą - może byście coś o nas napisali?...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  działacz(2003-11-02)
 • Działacz nie przypominam sobie abym otrzymał informację od Ciebie, a później jej nie umieścił na stronie, więc takie gadanie nie ma najmniejszego sensu. Po drugie nigdy nie czekałem na gotowce. Dla Twojej wiedzy pragnę Cię poinformować, że samemu zbieram materiały, a te które ktoś przyśle zawsze znajdują się na stronie. Natomiast jeśli chodzi o obowiązki ze smutnej konieczności to jesteś w błędzie. Odnoszę wrażenie, że tą wypowiedzą chciałeś mnie jak i moich kolegów z redakcji obrazić, ale raczej Ci się to nie udało. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szefcio stronki(2003-11-03)
Reklama