UWAGA!

Druga na świecie (lekka atletyka)

Marianna Biskup - nasza najlepsza elbląska lekkoatletka, tym razem wysoko, a nie daleko, jak zazwyczaj. Bo nie o wyniki w konkursach na skoczni idzie, a o pozycję wśród mastersów.

W światowym rankingu ułożonym według najlepszych wyników osiągniętych w 2006 r., Marynia Biskup jest w czołówce. W ub. roku sklasyfikowano ją w jej koronnej konkurencji, czyli skoku w dal, na 2. miejscu w kategorii W-45- (wynik 5,40 m), a w kategorii W-45 na miejscu 3. (5,56 m). W trójskoku natomiast z wynikiem 11,26 m elblążanka jest 5. miejscu w kat. W-40.
     Marianna Biskup jest trenerem LA w MKS Truso, uczy też w-f-u w Gimnazjum nr 5. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata w kategorii weteranów. Za osiągnięcia na rzecz miasta została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Elbląga. Jest osobą niezwykle lubianą w swoim środowisku.
     Wieść o wysokim miejscu w światowym rankingu sprawiła jej niekłamaną przyjemność: - To miło budzić się ze świadomością, że coś fajnego się osiągnęło. I że tyle jest jeszcze do wywalczenia! - mówi.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wielkie Gratulacje dla p. Marianny za tak wspaniałe osiągnięcie, jakim napewno jest "pudło" w skali światowej. Moge być tylko dumny, że niegdyś miałem okazje trenować z tak dobrą trenerką ;] pozdrawiam wszystkich upartych, którzy dalej ciągną ten wózek.... ;D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  byly zawodnik(2007-01-25)
 • A mój dziadek wychodował dużego pomidora!
 • A ja bym chciałą sie dowiedzieć gdzie są treningi z tą panią i czy można się zapisać. Z góry dzikuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawa(2007-01-25)
 • do ciekawa!!! mozesz przyjsc do gimnazjum nr 5 (dawnej 3 sportowej na agrykola), tam codziennie sa treningi lekkoatletow z mks truso o godz 16! zapytaj sie o pania Biskup i tyle... pozdrawiam i GRATULACJE DLA PANI BISKUP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZAWODNIK TRUSO(2007-01-29)
Reklama