UWAGA!

Druga runda na Wagę punktów

2019-01-05
Aktualizowany 2019-01-07 09:00
 
Elbląg, Start wygrał turniej w Sławnie (źródło: Facebook Miasto Sławno)
Start wygrał turniej w Sławnie (źródło: Facebook Miasto Sławno)

Piłkarki ręczne Startu rozpoczną drugą rundę rozgrywek PGNiG Superligi kobiet od meczu we własnej hali. Drużyna Andrzeja Niewrzawy w poniedziałek podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Wiadomo już także, że zespół w dalszej części rozgrywek wspomoże Joanna Waga.

Kobiece drużyny superligi wróciły do rozgrywek w sobotę (5 stycznia) i zapewne tego samego dnia swój mecz rozegrałyby elblążanki, jednak ze względu na brak dostępności hali, pojedynek został przełożony na poniedziałek. W przerwie między rozgrywkami zespół Andrzeja Niewrzawy nie próżnował, co prawda zawodniczki dostały kilka dni wolnego, jednak później miały bardzo intensywne treningi.
       - Miałyśmy dwa turnieje i sporo dość ciężkich treningów - powiedziała Barbara Choromańska. Na turnieju w Sławnie elblążanki pokonały Pogoń Szczecin oraz Energę AZS Koszalin - Byłyśmy już zmęczone, ale wgrywając dwa mecze widziałyśmy efekt naszej pracy i wysiłku, który włożyłyśmy - dodała zawodniczka.
       Przez kilka tygodni z drużyną trenowała Joanna Waga, która porozumiała się z zarządem klubu i wspomoże Start w bieżącym sezonie. Niestety nie wiadomo, czy zespół będzie mógł rozpocząć drugą rundę rozgrywek w optymalnym składzie. - Na sto procent nie trenowała Katarzyna Kozimur, bo nie mieliśmy jeszcze potwierdzenia, że na pewno jest zdrowa. Podczas turnieju w Koszalinie dwukrotnie piłką w głowę dostała Klaudia Powaga, przez co miała wstrząśnienie mózgu. W minioną środę wróciła do treningów, ale po dwudziestu minutach go zakończyła, bo się źle czuła i nie wiemy czy będzie gotowa na pierwszy mecz. Paulina Stapurewicz i Wiktoria Tarczyluk jeździły na zgrupowania kadry. Kostkę podkręciła Paulina Uścinowicz, ale na szczęście to nic poważnego - powiedział trener Andrzej Niewrzawa.
       W ekipie Startu pojawiła się nowa zawodniczka Julia Wtulich, która wcześniej grała w Gdyni. - Piłkarka pochodzi z Mławy, w wieku juniorki młodszej przeniosła się do Vistalu. W związku z tym, że drużyna z Gdyni się rozpadła, a nam brakowało zawodniczki, to ściągnęliśmy ją do Elbląga. To skrzydłowa prawa i lewa, potrafi również grać na rozegraniu. Na turnieju w Koszalinie i w Sławnie wypadła pozytywnie. Do zespołu wróciła natomiast Joanna Waga i drugą rundę powinna rozpocząć jako pełnoprawny zawodnik Startu - dodał szkoleniowiec EKS.
       Elblążanki drugą rundę rozpoczną od meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Piotrkowianki są obecnie na miejscu dziewiątym i mają na swoim koncie dziewięć punktów. Start ma pięć oczek więcej i zajmuje szóstą lokatę. W pierwszej rundzie w regulaminowym czasie gry padł remis, jednak w serii rzutów karnych lepsze były nasze piłkarki - Mecz w Piotrkowie był dla nas ciężki, bo był on pierwszy w nowym składzie, były czerwone kartki. Urazu kciuka doznała tam Patrycją Świerżewska, który wykluczył ją z grania na sześć tygodni. Po turnieju w Sławnie optymistycznie podchodzimy do dalszego grania. Jesteśmy zespołem dojrzalszym niż w pierwszej rundzie - podsumował Andrzej Niewrzawa. Młoda kołowa Startu jest dobrej myśli przed meczem rewanżowym - Musimy pilnować własnej koncentracji, realizować założenia trenera i wtedy wnik powinien być dla nas pozytywny - podkreśliła Barbara Choromańska.
       Mecz Startu z Piotrcovią zostanie rozegrany w poniedziałek (7 stycznia) o godz. 18 w HSW przy al. Grunwaldzkiej. W siedzibie klubu można nabyć karnety w cenie 90 zł, które obowiązują na dziesięć ligowych spotkań oraz mecze Pucharu Polski. Przed spotkaniem będzie można również zakupić w kasie bilet. Dla naszych czytelników mamy karnety, aby je wygrać wystarczy wziąć udział w konkursie.
      
      
Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama