UWAGA!

Duet elblążan w półfinałach (boks)

W Grudziądzu trwa XXV Międzynarodowy Turniej Juniorów w Boksie im. Ryszarda Redo. W zawodach uczestniczy 83 pięściarzy, a w tym gronie pięściarze z elbląskiego Tygrysa –Paweł Czajka i Adam Kośmider. Obaj wywalczyli awans do półfinału turnieju.

Na grudziądzkim ringu prezentuje swoje umiejętności elita bokserów juniorów z Włoch, Czech, Danii, Francji, Litwy, Niemiec, Węgier, Rumunii, Anglii, Armenii, Turcji i Polski. Turniejowi patronują Fundacja Fortuna i Fundacja Dariusza Michalczewskiego, a na ringu walczy 10 stypendystów tych fundacji. Są w tym gronie bokserzy z elbląskiego Tygrysa - Paweł Czajka i Adam Kośmider.
     W ćwierćfinale turnieju Czajka w kategorii wagowej 54 kg pokonał 22:10 Łukasza Gworka z Pulsu Oświecim, srebrnego medalistę XV Mistrzostw Polski Juniorów w Elblągu. W półfinale elblążanin będzie walczył Razvanem Andreianem z Rumunii, który w III starciu wygrał przez RSCO z Hovhanesem Hovhannisanem z Armenii.
     Kośmider, aktualny Mistrz Polski Juniorów w wadze 60 kg, wygrał ćwierćfinał 20:0 z Tomasem Sojką z Czech, a w półfinale zmierzy się Josephem Kliofothem z Niemiec, który wygrał 16:3 z Wiktorem Perczyńskim z Legii Warszawa. Więcej szans na awans do finału ma Adam Kośmider, ale, jak zapowiada trener bokserów Tygrysa Hieronim Kozakiewicz, ambitny Paweł Czajka będzie także dążył do zwycięstwa. My trzymamy kciuki za duet elbląskich bokserów, życząc awansu do finału turnieju.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama