Dwa srebra, pięć brązów (boks)

W Dąbrowie Górniczej zakończyły się 79. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Pięściarze z Warmii i Mazur wywalczyli dwa srebrne i pięć brązowych medali.

W eliminacjach zakończył start w mistrzostwach w wadze 75 kg Mariusz Kośmider (Tygrys Elbląg), który uległ Robertowi Świerzbińskiemu (Cristal Białystok) 7:24. W ćwierćfinale turnieju w bratobójczym pojedynku wagi 64 kg Krzysztof Ciereszko (Tygrys Elbląg) pokonał 32:7 Leszka Burchardta (Kontra Elbląg), a w kategorii 75 kg Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) przegrał 16:20 z Norbertem Dąbrowskim (Gwardia Warszawa).
     Do półfinału mistrzostw, czyli do strefy medalowej, awansowało siedmiu bokserów z województwa warmińsko-mazurskiego. Turniej na tym etapie zakończyło pięciu zawodników, ale wszyscy zdobyli brązowe medale. W wadze 54 kg Haik Gregorian (Kontra Elbląg) przegrał przez RSC w II rundzie z kadrowiczem Krzysztofem Rogowskim (PKB Poznań), a Sebastian Wołkowski (Tygrys Elbląg) uległ 11:37 Mateuszowi Mazikowi (RMKS Rybnik). W kategorii 57 kg Łukasz Łojek (Tygrys Elbląg) przegrał 6:37 z Patrykiem Cichockim (RMKS Rybnik).W wadze 64 kg Damian Jurewicz (Zatoka Braniewo) został pokonany 16:43 przez Marcina Łęgowskiego (Hetman Białystok), a Krzysztof Ciereszko (Tygrys Elbląg) przegrał 11:24 z Mariuszem Koperskim (PKB Poznań).
     W niedzielnych finałach Warmię i Mazury reprezentowało dwóch bokserów. Obaj zdobyli srebrne medale. W wadze 60 kg Michał Syrowatka (Mazur Ełk) po emocjonującej walce uległ 17:22 Damianowi Wrzesińskiemu (PKB Poznań) i po raz drugi odczuwa niedosyt, bo przed rokiem też zdobył srebrny medal. Ze srebrnego medalu cieszy się natomiast Damian Kośmider (Tygrys Elbląg), który uległ 9:37 w boju o tytuł mistrzowski Pawłowi Głażewskiemu (Hetman Białystok). To pierwszy taki sukces elbląskiego pięściarza na mistrzostwach w kategorii seniorów.
     Hieronim Kozakiewicz, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Bokserskiego ma powody do zadowolenia z postawy pięściarzy z naszego regionu: - Na mistrzostwach okręg reprezentowało 10. bokserów - przypomina Kozakiewicz. - Siedmiu wywalczyło medale, a to sukces świadczący o dobrej pracy w klubach okręgu. Walki punktowano na tzw. maszynkach, a ta metoda nie oddaje pełnego obrazu pojedynku, bo do zaliczenia trafienia potrzebne jest równoczesne wciśnięcie przycisku przez trzech sędziów punktowych. W prowadzonej klasyfikacji okręgów bokserskich, po raz pierwszy w historii boksu seniorskiego Warmia i Mazury uplasowała się na czwartym miejscu w kraju. Także czwartą lokatę w rankingu 34. klubów zajął Klub Sportów Walki „Tygrys” z Elbląga - dodaje prezes.