Dwa złota i trzy srebra (boks)

W Świdnicy zakończył się turniej bokserski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pięściarze z Warmii i Mazur zdobyli dwa złote i trzy srebrne medale. To dobry wynik młodych zawodników i ich trenerów.

W niedzielnych finałach OOM w pięciu z 13 kategorii wagowych na świdnickim ringu walczyli bokserzy z Warmii i Mazur. Tytuły Mistrza Polski Juniorów młodszych zdobyli: w wadze 54 kg Bartosz Szczotka z Niedźwiedzia Kętrzyn, który jednogłośnie na punkty pokonał Tobiasza Zawadzkiego z klubu Bartnik Myszyniec; w kategorii 80 kg Cezary Samełko z Mazura Ełk, wygrywając przez RSC w I rundzie z Szymonem Martynem ze Sparty Ziębice.
     Srebrne medale zdobyli: 46 kg - Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg), przegrywając z Dawidem Micheliusem (Sokół Piła); 57 kg - Sylwester Stępniewski (Tygrys Elbląg), ulegając Tomaszowi Micheliusowi (Sokół Piła); +80 kg - Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg), przegrywając w finale z Adamem Peplińskim (Spartakus Szczecin).