UWAGA!

Działalność TT Olimpia Elbląg

Elbląg, Działalność TT Olimpia Elbląg
(fot. nadesłane)

Towarzystwo Tenisowe Olimpia Elbląg regularnie organizuje nabory do szkółki tenisowej, w ramach której prowadzone są zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, zarówno dla grup dziecięcych, młodzieżowych, jak i dorosłych.

W ubiegłym roku powstała klasa sportowa o profilu: tenis ziemny. Aktualnie również prowadzony jest nabór do nowo tworzonej klasy. Klasa działa w Gimnazjum nr 8, znajdującym się przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu przy ul. Pocztowej 2. Klasy tenisowe stwarzają możliwość nauki arkanów sztuki tenisowej od zera (grupa początkująca), jak również gwarantują szansę rozwoju swoich umiejętności dla osób, które posiadają już pewne doświadczenia na korcie (grupa zaawansowana). Przyjmowanie podań do klasy tenisowej (wymagane są aktualne badania lekarskie) na rok szkolny 2011/12 będzie odbywało się do końca maja, a wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (55) 232-57-85 lub (55) 641-27-22 oraz na stronie szkoły.
       Chociaż tradycja elbląskich klas tenisowych nie jest jeszcze bardzo bogata, należy odnotować, iż nasi zawodnicy zdołali już odnieść wiele istotnych sukcesów na arenie lokalnej oraz wojewódzkiej.
       Najzdolniejszymi zawodnikami wśród skrzatów (kategoria do lat 12) są Jakub Piotrowski oraz Filip Wojtaś, którzy mają już na swoim koncie awans do ćwierćfinału Halowych Mistrzostw Polski Skrzatów w grze singlowej, natomiast w grze deblowej wspomniana dwójka osiągnęła również finał Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w swojej kategorii wiekowej. Ponadto, Filip Wojtaś zaliczył również półfinał Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego skrzatów w grze singlowej. Wspomniani chłopcy dobrze również rozpoczęli sezon letni, gdzie Jakub Piotrowski zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Skrzatów w deblu, zaś jego kolega w tej samej konkurencji uplasował się na drugiej pozycji. Jeżeli chodzi o grę pojedynczą, nasze młode nadzieje odpadły w półfinałach tej samej imprezy, a tym samym obydwaj zajęli 3 miejsca.
       Jeżeli chodzi o sukcesy wśród młodzików (kategoria do lat 14), największe osiągają zawodnicy klasy sportowej, zaś najjaśniejszymi elbląskimi gwiazdami są Robert Wojtaś (1. miejsce w singlu na Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików) oraz Przemysław Kwiatkowski (2. miejsce na tej samej imprezie po finałowej porażce ze swoim klubowym kolegą). Ponadto, nasi zawodnicy okazali się również bezkonkurencyjni w grze deblowej, a Robert Wojtaś w parze ze swoją klubową koleżanką, Olgą Grędzińską, zajęli 2. miejsce w grze mieszanej na Międzywojewódzkim Turnieju Młodzików. Również nasze młode damy starają się nie odstawać za bardzo od sukcesów chłopców i regularnie uzupełniają swoje tenisowe życiorysy kolejnymi zwycięstwami. Wspomniana wyżej Olga Grędzińska zajęła na Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików drugą lokatę w grze pojedynczej, zaś Paulina Jankun okazała się najlepsza w grze deblowej dziewcząt.
       W konsekwencji odnoszonych sukcesów na imprezach halowych oraz otwartych, większość naszych zawodników jest notowana w czołowej pięćdziesiątce rankingów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy w kategorii młodzików uczęszczają do wspomnianej na wstępie artykułu klasy tenisowej, co świadczy o skuteczności przyjętego systemu szkolenia młodych adeptów tenisa.
       Szkolenie przyszłych mistrzów elbląskiego tenisa wiąże się również z organizowaniem różnego rodzaju turniejów kwalifikacyjnych, należących do ogólnopolskiego cyklu PZT. W sezonie 2011 TT Olimpia Elbląg będzie gościła dwie tego rodzaju imprezy: jedną w kategorii skrzatów oraz jedną w kategorii młodzików. W sezonie letnim organizowane są również turnieje amatorskie oraz zawodnicze przeznaczone dla dorosłych uczestników, niemniej jednak nasze młode nadzieje również czasami startują w tego rodzaju zawodach celem zdobywania doświadczenia oraz mierzenia swoich umiejętności z zawodnikami większego formatu.
       Poza szkółkami tenisowymi, istnieje również możliwość skorzystania z indywidualnych lub grupowych treningów, których warunki można ustalić z osobami prowadzącymi wspomniane zajęcia. Ponadto wszyscy chętni, zarówno ci marzący o karierze Rafaela Nadala lub Agnieszki Radwańskiej, jak i ci pragnący jedynie zabawy i relaksu z rakietą tenisową w dłoni, mają również możliwość wynajęcia kortów tenisowych w dogodnych dla siebie terminach – nr kontaktowy: 603-670-915.
       Od zeszłego sezonu ogromnym udogodnieniem na elbląskich kortach było zainstalowanie sztucznego oświetlenia, dzięki czemu amatorzy tej dżentelmeńskiej gry mogą teraz oddawać się swojej tenisowej pasji w godzinach wieczornych (a nawet nocnych).
       Na koniec należy wspomnieć, że zajęcia w ramach szkółek tenisowych oraz grup dorosłych prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów oraz instruktorów PZT. Nasza lokalna infrastruktura tenisowa stale się rozwija i staramy się, aby każdego roku osoby korzystające z elbląskich kortów miały coraz lepsze warunki do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny. Mamy nadzieję, że dotychczasowe tempo rozwoju zostanie utrzymane, a nawet ulegnie przyspieszeniu, a wówczas elbląski tenis zacznie dorównywać najlepszym ośrodkom w Polsce.
      
TT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy w Elblągu wszystko co związane ze sportem musi się nazywać "Olimpia Elbląg"?
 • TAK !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sdadfadgadf(2011-05-27)
 • Chcieli przyoszczędzić na wymianie licencji zawodników i pozostali przy starej nazwie bo jeszcze w zeszłym roku TT Olimpia funkcjonowała jako jedna z sekcji klubu sportowego Olimpia. A ci odnoszący sukcesy, co uczęszczają do klasy gimnazjalnej, trenowali dużo wcześniej zanim powstała klasa o profilu tenisowym.
 • a ile kosztuje wynajem kortu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agassi(2011-05-27)
 • Ta cała szkółka z Olimpii to burdel na kółkach sam przez pewien czas tam chodziłem. 15 osób rozrzuconych na 2 korty dwa razy odbijesz piłkę a potem pół minuty nic nie robisz. W ten sposób nie idzie się nauczyć tenisa. A tzw. "czesne" za 2 treningi w tyg. to ok. 130zł (nie jest to dużo, ale jak na takie warunki treningu to za kpina), żeby postać na korcie nie trzeba nic płacić, a tak wyglądają treningi z panem Skorkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gram w Gdyni(2011-05-28)
 • 15 osób to jeszcze komfortowe warunki. A jak czasami było prawie 30 maluchów w jednej grupie i 2 korty? Z wynajęciem kortu też były często problemy bo w najlepszych godzinach były zwykle treningi, kortowy czasami znalazł z 1 wolny kort ale co to za przyjemność jak obok Pan Instruktor akurat ma zajęcia z grupą początkującą i podaje z kosza piłki, które latają we wszystkich możliwych kierunkach.
 • Ja chodzę na treningi od paru lat i nie zamierzam zrezygnować. Jest super. atmosfera świetna a i pograć jak najbardziej się da. A za ile grasz w Gdynii? Tam są ceny nie co wyższe. .. A te komentarze to chyba konkurencja nie śpi. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciekkkkkk(2011-05-28)
Reklama