UWAGA!

Dzieciaki uwielbiają wodę!

2012-08-18
08:00
 
Dzieciaki uwielbiają wodę!

A co jeśli moje dziecko boi się wody i podobno nie ma talentu? Nowe miejsce, nowe dzieci, nieznajomy pan/pani, dziwny dźwięk i mnóstwo wody której się obawiam... Łatwo sobie wyobrazić, że pierwsze zajęcia dla 4-5 latka mogą być bardzo stresujące.

- Te pierwsze chwile w obcym środowisku potrafią przyblokować nawet najodważniejszego malucha - wyjaśnia Marcin Trudnowski, pedagog, instruktor pływania i WOPR, szef Grupy Wodnej.
       Stworzenie odpowiedniej, przyjaznej atmosfery, pozostawienie decyzji o wejściu do wody dziecku, obecność rodzica oraz zabawy już na brzegu basenu to nasz sposób na przełamanie pierwszych oporów. Okazuje się, że po kilku minutach napięcie mija i dzieci ruszają z animuszem do wody. Do tego mnóstwo kolorowych, pływających zabawek, ciekawe zadania i wesoły instruktor, a po pierwszym stresie nie ma ani śladu.
       Dzieciaki uwielbiają wodę! Uwielbiają naukę pływania! Niektóre śpią w czepkach nie mogąc doczekać się następnej lekcji!
       Trafiają do nas dzieci, na których "postawiono kreskę" i stwierdzono, że pływanie nie jest dla nich. Przeważnie przyczyną takiej sytuacji jest zawieszenie zbyt wysoko poprzeczki już na pierwszych zajęciach. Stres usztywnia dziecko, blokuje i sprawia, że zanurzenie głowy czy leżenie na wodzie staje się praktycznie niemożliwe.
       Moim sztandarowym przykładem jest 10 letni Andrzej, który gdy trafił do mnie, bał się wejść pod prysznic, a co dopiero do basenu... Zbudowanie zaufania i odblokowanie chłopca zajęło ok. 3 miesiące. Pod koniec roku szkolnego Andrzej osiągał najlepsze wyniki w klasie. Do dzisiaj, już samodzielnie korzysta z dobrodziejstw jakie daje posiadanie umiejętności pływania!
       Takich "trudnych" przypadków przez moje ręce przewinęło się mnóstwo. Ada, Patryk, Jagoda, Basia, Dominik, Paweł, Konrad, Zuzia.... mógłbym wyliczać godzinami! Z satysfakcją spotykam "moje" dzieciaki już samodzielnie chodzące na basen, pływające w klubach, doskonalące pływanie lub fascynujące się sportami wodnymi!
      
       Pozdrawiam serdecznie i zapraszam najmłodszych adeptów sztuki pływania już od września.
      
       Zapisy na naukę pływania
prowadzimy pod nr 55 64 333 44 w godzinach pracy biura: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00, w środy od 11:00 do 18:00.
      
       Zobacz krótki film z zajęć w Grupie Wodnej - kliknij.
      
------------------- Reklama ----------------
Marcin Trudnowski, Niezawodna Grupa Wodna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

To się czyta

To się komentuje

FotoreportEl

To nie jest cegła z XiX w. Zostań fotoreportElem To nie jest cegła z XiX w. (fot. PiotrTyski)