UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg ma wielkie możliwości (unihokej)

Elbląg, Marek Dancewicz, wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja.
Marek Dancewicz, wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja.

Swoją przygodę z unihokejem rozpoczynałem tu, w Elblągu, w roku 1996, na festiwalu organizowanym przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy - mówi Marek Dancewicz, wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja. - Po raz pierwszy przyjechałem na festiwal z Orzysza i do tej pory jest to jedyna taka impreza unihokeja w Polsce, rozgrywana w tylu kategoriach wiekowych.

- Stało się już niepisaną tradycją, że na elbląskich festiwalach spotykają się wszyscy, którzy na co dzień zajmują się tą dyscypliną sportu - podkreśla wiceprezes. - Przyjeżdżają dzieciaki i młodzież z różnych stron kraju i wszyscy mają bardzo fajną sportową zabawę. Jako związek mamy marzenie, żeby festiwal docelowo przekształcił się w imprezę, która byłaby odpowiednikiem wielkich turniejów o randze międzynarodowej. Mają taki Czesi ze swoim Czech Open, znany jest Riga Open na Łotwie i trzy duże turnieju unihokeja w Szwecji. Elbląg ma wszelkie możliwości i predyspozycje do organizowania takiego turnieju. Wasze miasto dysponuje najlepszą bazą w Polsce do rozegrania zawodów unihokejowych. Dysponujecie dużą ilością hal o odpowiednich wymiarach, a ponadto jest to ośrodek z największą ilością sędziów unihokeja do przeprowadzenia takich zawodów. Polska powoli zyskuje uznanie dobrego organizatora zawodów unihokejowych o dużym znaczeniu na świecie. W dniach 7-11 maja w Wolsztynie, Babimoście i Zbąszyniu byliśmy organizatorami mistrzostw świata juniorek w unihokeju. Stało się to w chwili, gdy z przeprowadzenia takich zawodów zrezygnowała Szwajcaria. Wywiązaliśmy się dobrze z powierzonej przez międzynarodowe władze unihokeja organizacji zawodów, a wszystko dzięki wsparciu przez władze samorządowe wymienionych miast. Dodatkowo nasze dziewczyny postarały się o super niespodziankę. Po raz pierwszy w historii polskiego unihokeja awansowały do finałowej czwórki mistrzostw. Polska reprezentacja po bardzo emocjonującym meczu przegrała 3:4 z Finlandią mecz o brązowe medale mistrzostw. To dobre prognozy świadczące o systematycznym rozwoju naszej dyscypliny w Polsce. W ubiegłym roku na mistrzostwach świata grupy „B” w Danii nasza drużyna narodowa seniorek zajęła pierwsze miejsce i w przyszłym roku będzie starała się utrzymać pozycję w gronie najlepszych zespołów w grupie „A”. Chcę poinformować, że elbląski festiwal obserwowali trenerzy unihokejowych reprezentacji Polski. Wnioski selekcjonerów są bardzo obiecujące, bo mamy w kraju dużo utalentowanych dla naszej dyscypliny dzieci i młodzieży. Wyławianiu talentów pomaga organizacja elbląskiego festiwalu, za co w imieniu władz związku dziękuję, gratulując równocześnie Elbląskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu logistycznej sprawności w przeprowadzeniu zawodów z udziałem 94 drużyn i ponad 1200 uczestników.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama