Elbląscy kajakarze z sukcesami w Krakowie

Elbląg, Elbląscy kajakarze z sukcesami w Krakowie

W dniach 21-23 sierpnia w Krakowie, pod Wawelem, odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Zawodnicy UKS Silvant Kajak Elbląg ponownie zaprezentowali wysoką formę zdobywając worek medali: złoty medal zdobył Przemysław Rojek w konkurencji K1 10000 m Juniorów.

Przemek od początku kontrolował bieg. Pomimo dwutygodniowej przerwy od kajaka wyścig poprowadził jak profesor kajakarstwa.

Srebrny medal na dystansie 5000 m młodzików zdobyła z kolei dwójka w składzie Mikołaj Kot i Krzysztof Kulma.

- Chłopcy ciężko pracowali cały rok. Ten medal to zwieńczenie ich doskonałej pracy. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Brązowy medal K1 5000 m młodziczek zdobyła natomiast siostra Mikołaja, Julia Kot - zaznaczają przedstawiciele UKS Silvant Kajak Elbląg.

Julia w tym roku już zdobyła medal Mistrzostw Polski w Poznaniu, który zagwarantował jej powołanie na zgrupowanie reprezetnacji w Wałczu. To zawodniczka bardzo sumienna i pracowita.

Brązowy medal w K2 10000 m zdobyła dwójka w składzie Krzysztof Kownierowicz i Przemysław Rojek. Chłopcy mogli walczyć o wyższe lokaty, jednak z powodu urwania steru na ostatnim nawrocie przez konkurencję, ostatecznie uplasowali się na trzeciej pozycji. To dobry wynik, który bardzo cieszy ze względu na pierwszy medal Krzyśka w imprezie rangi mistrzowskiej.

Trzecie miejsce po piekielnie mocnym finiszu wywalczyła osada K2 w składzie Bartek Aleksandrowicz i Damian Kwiatkowski, jednak, niestety, zostali zdyskwalifikowani.

- Nie zgadzamy się z tym werdyktem, natomiast z decyzją sędziów się nie dyskutuje - zaznaczają zawodnicy. Chłopcy potwierdzili swoją wysoką formę. - Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni - dodają.

W mistrzostwach udział brali również zawodnicy z klubu PKS Korona, zdobywając dwa medale: złoto w konkurencji C2 5000 m młodzików wywalczyła osada w składzie Hubert Kreczman i Jan Brykalski. To świetny progonostyk na przyszłość.

Srebrny medal zdobył z kolei weteran Mirosław Kreczman, pokonując na tym dystansie zawodników o kilka lat młodszych. Cieszymy się, że na naszej przystani, oprócz młodzieży swoje miejsce znaleźli także weterani, którzy nieraz podczas treningu „depczą po piętach” młodym.

Już 26 września zawody kajakarskie na rzece Elbląg, na które serdecznie zapraszamy!