Elbląscy lekkoatleci na podium

Elbląg, Elbląscy lekkoatleci na podium

Sportowo i efektywnie udały się młodym elblążanom Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora i juniora młodszego. Odbyły się one w minioną niedzielę (9.08) na Stadionie Miejskim w Pasłęku. Reprezentanci Elbląga pod okiem trenera Czesława Nagy zdobyli łącznie 5 medali.

Zawodnicy MKS Truso Elbląg zdobyli trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. W biegu na 400 metrów juniorów młodszych pierwszy był Kacper Lewalski, uzyskując czas 50,25. Warto też dodać, że Kacper dzień wcześniej w Gdańsku w biegu na 400 metrów uzyskał czas 48,94 , co daje mu drugi wynik w kategorii juniorów młodszych w kraju. Złoto zdobył również Dominik Rudawski w biegu na 800 metrów juniorów młodszych z czasem 2:00,98. Dobre wyniki osiągnęły także zawodniczki. Złoty medal w biegu na 800 metrów juniorek wywalczyła Maja Dalidowicz, osiągając wynik 2:00,98. Na drugim miejscu w biegu na 1500 metrów juniorek młodszych uplasowała się Patrycja Radzikowska z wynikiem 5:54,14. Brąz zdobyła Emilia Kalinowska w biegu na 800 metrów juniorek młodszych osiągając czas 2:35,93. W zawodach poza konkursem brali udział także młodzicy. Zadowalający wynik w biegu na 1000 metrów z przeszkodami uzyskał Michał Rodziewicz - 2:50,47. Jest to aktualnie drugi czas w Polsce w tej kategorii wiekowej.