UWAGA!

Elbląska olimpijka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

 
Elbląg, Elbląska olimpijka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
fot. nadesłana

Elblążanie wzięli udział w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Katowice - Chorzów-Mikołów 2018. W składzie reprezentacji Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych było trzech zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „ Rekord”, działającego przy SOSW Nr 1 w Elblągu: Katarzyna Janicka w badmintonie oraz Adrian Kocak i Karol Musik (absolwent) w bowlingu.

Tysiąc zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych, a wspierało ich 340 trenerów i 400 wolontariuszy. Sportowe zmagania rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w katowickim Spodku. Podczas ceremonii została wprowadzona flaga Olimpiad Specjalnych Polska oraz zapalono znicz olimpijski, wprowadzony przez Strzegących Ognia (służby mundurowe), a oficjalnego otwarcia dokonała Anna Lewandowska - Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.
       Uczestnikom Igrzysk organizatorzy przygotowali wspaniałą niespodziankę w postaci koncertu muzyki rozrywkowej w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie. Ceremonia zamknięcia odbyła się na nowo oddanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.
       Zawody sportowe odbywały się na Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie .
       Nasi zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i deblu.  Adrian Kocak (po raz pierwszy na tego typu zawodach) zdobył brązowy medal w grze pojedynczej i srebro w deblu.
       Katarzyna Janicka po kilkunastu zaciętych pojedynkach wywalczyła dwa złote medale: w grze pojedynczej i w deblu.
       Kasia w marcu 2019 r. będzie reprezentowała Polskę, Olimpiady Specjalne Polska oraz Elbląg na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi – Zjednoczone Emiraty Arabskie.
      
Małgorzata Kliks – opiekun, trener, Leszek Iwańczuk – dyrektor SOSW Nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama