UWAGA!

Elbląski akcent podczas Pucharu Polski seniorów (boks)

Elbląg, Elbląski akcent podczas Pucharu Polski seniorów  (boks)
fot. nadesłana

Wczoraj (14 stycznia) w Człopie wystartował Puchar Polski seniorów w boksie. Zawodnicy UKS Kontra Elbląg godnie reprezentowali swoje miasto w pierwszej imprezie sportowej tego roku. Ostatni turniej w tej formule w kategorii wiekowej senior odbył się w 1963 roku.

W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy w przedziale wiekowym 19-40 lat. Rywalizacja w seniorskim Pucharze Polski odbywać się będzie od kategorii wagowej 52 kg do +91kg. Zgłoszonych zostało 62 zawodników, najwięcej w wadze 69kg – 15 bokserów. Celem Pucharu jest promocja pięściarstwa na terenie Polski, realizacja krajowego systemu współzawodnictwa sportowego w grupie seniorów , a przede wszystkim przeprowadzenie doboru zawodników do kadry narodowej.
       Najwięcej do udowodnienia ma sobie Michał Łoniewski (81 kg) , który podczas 89. Mistrzostw Polski Seniorów w Karlinie w kwietniu 2018 roku był o krok od medalu. Stoczył wtedy trzy bardzo trudne pojedynki i w ostatniej ćwierćfinałowej walce o wejście do strefy medalowej po końcowym gongu u arbitrów wyszedł remis. Ostatecznie na wskazania, stosunkiem głosów trzy do dwóch,  zwyciężył brązowy medalista MP seniorów z roku ubiegłego, Jakub Kasprzak. Tym razem liczymy na finał z udziałem Michała w Człopie.
       Wczoraj również inny z zawodników elbląskiej Kontry Dawid Dziuwe rozpoczął zgrupowanie sportowe w Zakopanem z kadrą juniorów okręgu naszego województwa.
      
Krzysztof Stemplewski, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama