Elbląskie drużyny awansowały do finałów (piłka ręczna)

Elbląg, Awansowały juniorki i juniorzy
Awansowały juniorki i juniorzy (fot. PS).

Kibice piłki ręcznej nie mogli narzekać na brak emocji w miniony weekend. Na własnych boiskach grały elbląskie drużyny ekstraklasy, a w hali MOS o awans do finału walczyły zespoły juniorek i juniorów młodszych MKS Truso. Obie elbląskie drużyny pomyślnie przeszły ten sportowy egzamin.

Znakomicie zaprezentowały się w półfinale juniorki młodsze prowadzone przez trenera Jerzego Ringwelskiego. Pokonały MKS Piotrcovię z Piotrkowa Trybunalskiego 34:25 (15:13), ograły MOSM Tychy 32:22 (16:8) i zwyciężyły UKS Bukowię Buk 39:31 (19:15). Zajęły pierwsze miejsce w turnieju i z pewnością z taką samą determinacją powalczą w finałach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Utalentowanym szczypiornistkom Truso do pełni szczęścia brakuje tylko złotego medalu, bo wcześniej juniorki młodsze Truso wywalczyły srebro i brąz.

Sukces zanotowali także juniorzy młodsi MKS Truso prowadzeni przez trenera Andrzeja Rusznickiego. O ich awansie do finału decydował ostatni mecz. Wcześniej wygrali z 38:32 (17:12) z KS POSiR Czuwaj z Przemyśla i zremisowali 23:23 (11:12) z UKS Wilanowią z Warszawy. W niedzielę pokonali 39:30 (15:15) UKS SP 42 Łączpol z Gdyni i z drugiego miejsca weszli do finału.
     Turnieje finałowe o mistrzostwo Polski zostaną rozegrane w dniach 23-28 kwietnia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest trochę czasu na odpoczynek, ale także na ostateczny szlif formy. Dziewczęta będą grały w Jeleniej Górze, a chłopcy w Legnicy. W finałach wystąpi po osiem najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej.