UWAGA!

Elblążanie medalistami Mistrzostw Unii Europejskiej w Sambo

 
Elbląg, Elblążanie medalistami Mistrzostw Unii Europejskiej w Sambo
fot. nadesłana

W dniach 19-21 września w  Tallinie (Estonia) odbyły się X Mistrzostwa Unii Europejskiej w Sambo. Czterech zawodników z Elbląga reprezentowało Polskę w konkurencji Sambo Bojowego.

Zawody rozgrywane były w dwóch formułach, tj. Sambo Sportowego oraz Sambo Combat. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 16 państw Unii Europejskiej oraz gościnnie Ukraina. Liczba uczestników turnieju przekroczyła 220 zawodniczek i zawodników.
       Elbląg i Polskę reprezentowali elbląscy zawodnicy, podopieczni trenera Włodzimierza Pashits w składzie: do 68 kg – Jacek Matuszak, do 74 kg – Dawid Kamiński i Tomasz Przepióra, do 82 kg – Julian Rynkowski.
       Trenera cieszy fakt wywalczenia dwóch brązowych medali przez Jacka Matuszaka i Juliana Rynkowskiego, którzy przegrali swoje walki półfinałowe, następnie wywalczyli zasłużone brązy.
       Kolejną szansą na medal był występ Tomasza Przepióry, który po dwóch zaciętych walkach doszedł do ćwierćfinału, gdzie przegrał duszeniem w ostatnich sekundach pojedynku. Niestety jego przeciwnik przegrał w półfinale, czym uniemożliwił Tomkowi rywalizację o miejsce trzecie.
       Słabszą predyspozycję zaprezentował czołowy zawodnik elbląskiego klubu – Dawid Kamiński, który niespodziewanie przegrał walkę w początkowej fazie turnieju z finalistą mistrzostw. Niestety zły stan samopoczucia i decyzja lekarza zawodów, wykluczyła Dawida z rywalizacji o trzecie miejsce.
       - Prawdopodobnie powodem gorszej predyspozycji oraz złego samopoczucia było zbyt szybkie zbijanie wagi, co niestety miało wpływ na występ młodego zawodnika Dawida Kamińskiego - stwierdza trener W. Pashits.
       Trener i zawodnicy wrócili do kraju i już wznowili treningi do kolejnych startów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
      
Stowarzyszenie Sztuk Walki Fighter Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama