UWAGA!

Elblążanie walczyli ambitnie

 Elbląg, Elblążanie walczyli ambitnie
fot. Anna Dembińska

Szesnaście medali - siedem złotych, siedem srebrnych i dwa brązowe - zdobyli elbląscy łyżwiarze szybcy z KS Orzeł Elbląg na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Młodzików. Zawody odbyły się na lodowisku Helena. Zobacz więcej zdjęć. 

Cztery złote medale zdobył Krystian Giszka z KS Orzeł Elbląg na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w short tracku. Elbląski łyżwiarz zwyciężył na wszystkich dystansach, w których startował: 500, 777, 1000 i 1500m. W każdym wyścigu przeciwnicy mogli co najwyżej oglądać plecy elbląskiego łyżwiarza.
       - Spodziewałem się dobrej formy na tych zawodach, to i jest sukces – mówi Krystian Giszka, multimedalista Mistrzostw Polski.
       Wśród dziewcząt podobną skutecznością wykazała się Katarzyna Reindl – triumfatorka na 333, 500 i 777 metrów. Młody wiek elbląskich łyżwiarzy każe przypuszczać, że jeszcze nieraz będziemy cieszyć się z ich sukcesów.
       - Zdobywamy medale, to dobrze świadczy o naszych zawodnikach – Ireneusz Borowiecki, trener KS Orzeł, nie krył zadowolenia.
       Sam turniej obfitował w emocje. Była zażarta walka o każdy metr. Nikt nie odpuszczał, co czasami kończyło się bolesnymi upadkami. Stu trzydziestu zawodników z całej Polski walczyło o jak najlepsze miejsca. Należy zwrócić uwagę na to, że nawet, gdy nie mieli szans na dobre miejsce walczyli chcąc poprawić swoje rekordy życiowe. Ambicji nie można było im odmówić. Dlatego też i kibice nie nudzili na trybunach.
       - To są Mistrzostwa Polski, przyjechali najlepsi – mówił Ireneusz Borowiecki.
       Przed elblążanami Mistrzostwa Polski Seniorów w Gdańsku.
       - Liczę na trzecie miejsce w sztafecie – Krystian Giszka zdradza plany na najbliższe zawody.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bardzo dużo nieścisłości: 1.Krystian Giszka jest bardzo zdolnym młodzikiem i czterokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików, a nie Młodzieżowców. 2.Na Mistrzostwach Polski Młodzików KS Orzeł zdobył 4 złote medale (wszystkie Krystian Giszka), a na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - 2 złote i 1 srebrny (Sebastian Kłosiński) i 1 srebrny i 2 brązowe (Adrian Jasiński). Razem na w/w imprezach elbląscy łyżwiarze zdobyli 10 medali, a nie 17. 3.Resztę medali zdobyli młodsi zawodnicy startujący w Pucharze Elbląga (imprez towarzysząca Mistrzostwom Polski Młodzików i Młodzieżowców) Medale zdobywali: 4 złote (Katarzyna Reindl), 4 srebrne (Ada Jażdżyńska), 4 złote (Jędrzej Borowiecki), 3 srebrne (Arkadiusz Rybak) Razem: 15 Pozdrawiam. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Trenerw/wzawodników(2016-02-28)
 • Smutne. .. zwykła notka z wynikami, a tyle nieścisłości. Żeby trener musiał poprawiać, a właściwie na nowo pisać sprawozdanie z zawodów ? Za co płacą dziennikarzowi ? Może powinien oddać honorarium ?
 • I w tym momencie sama przychodzi na myśl sprawa budowy otwartego toru na obiekcie przy ulicy Agrykola. Taka baza szkoleniowa na razie jest tylko marzeniem tych ambitnych i młodych sportowców, ale tak jak większość miłośników tej dyscypliny sportu w naszym mieście mam nadzieję że ta długo oczekiwana inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Elbląg zawsze mógł się poszczycić całymi rzeszami ogromnych talentów w niemalże w każdej grupie wiekowej, i pomimo braku w naszym mieście odpowiednich obiektów do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego nie przestawał zadziwiać i szkolenie talentów chociaż odbywało się na torach do short tracku miało również swoje przełożenie na sukcesy na otwartych obiektach. Ten obiekt naszemu miastu należy się już dawno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Podpis(2016-02-29)
 • Impreza rangi mistrzowskiej przyznana w tej dyscyplinie sportu naszemu miastu udowodniła że lokalni działacze przy wsparciu włodarzy naszego grodu, potrafią przeprowadzić tego typu zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym. Cieszyć się również należy że spora grupa zawodników Orła dostosowała się swoimi występami do poziomu organizacyjnego ! W tym miejscu myślę że należą im się słowa wielkiego szacunku jak i grupie szkoleniowej która do tych zawodów ich przygotowywała. To wydarzenie z minionego weekendu na pewno nie przejdzie bez echa w światku, na razie chyba tylko łyżwiarstwa szybkiego w naszym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Podpis(2016-02-29)
 • Gdyby w Lolsztynie umieli jeździć na łyżwach, to już dawno mieliby dwa kryte tory. Cisnąć Olsztyn o kasę na tor, bo nam się talenty marnują! Jak widać, mamy ogromny potencjał.
Reklama