Elblążanie z medalami olimpiady młodzieży

Elbląg, Elblążanie z medalami olimpiady młodzieży

W ubiegły weekend zawodnicy short-tracku KS Orzeł Elbląg startowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim. Wystartowało na nich 4 naszych zawodników, zdobyliśmy 2 medale.

W kategorii juniora młodszego Jędrzej Borowiecki zdobył brązowy medal na dystansie 1000 metrów. Sztafeta wojewódzka, w której skład wchodziła dwójka naszych reprezentantów (Jędrzej Borowiecki, Arkadiusz Rybak) zdobyła srebrny medal, ustępując jedynie sztafecie z Białegostoku. W kategorii juniorek Zuzanna Rumak poprawiła swój rekord na dystansie 777m z czasem 1.18,218. Otarła się ona również o medal na wszystkich dystansach, zajmując na każdym z nich cwarte miejsce. W kategorii juniorów Krzysztof Reindl również był blisko podium plasując się każdym z dystansów na piątej pozycji. W klasyfikacji klubowej Orzeł Elbląg zajął trzecie miejsce zaraz za Błyskawicą Domaniecie i Juvenią Białystok.
       W zestawieniu najlepszych województw zajęliśmy razem z WMKS Olsztyn oraz MOSIR Giżycko drugie miejsce ustępując jedynie zawodnikom z Podlasia. Zawody trzeba uznać za zdecydowanie udane. Już za trzy tygodnie kolejny sprawdzian dla naszych reprezentantów - mistrzostwa Polski młodzików oraz młodzieżowców w Białymstoku.