Elblążanin na podium mistrzostw Polski

Elbląg, Jakub Sielski (z lewej) wraz z trenerem Zbigniewem Wołoszyn
Jakub Sielski (z lewej) wraz z trenerem Zbigniewem Wołoszyn (fot. facebook Tomity Elbląg)

Jakub Sielski z Tomity Elbląg wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w judo. Elblążanin stanął na podium w wadze do 55 kilogramów.

23 - 24 marca w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Sielski z elbląskiej Tomity. Elblążanin na turnieju stoczył trzy walki: w pierwszej pokonał Franciszka Janusa z Kyodotai Judo Jaćwing Filipów, w kolejnej uległ Sergiuszowi Sikorskiemu z Błękitnych Tarnów. Zwycięskie repasaże z Krystianem Ziółkowskim z Ostrowii Ostrow. Św. dały elbląskiemu judoce brązowy medal.

Jego klubowy kolega Tymoteusz Lic zajął 7. miejsce w wadze do 60 kilogramów.

Z judoków Truso najlepiej spisała się Zuzanna Młocińska, która uplasowała się na 5. miejscu w wadze do 78 kilogramów. Na 9. pozycji został sklasyfikowany Szymon Bieńkowski w wadze do 66 kilogramów.