UWAGA!

Faworyt poza podium (siatkówka plażowa)

Sporą niespodzianką zakończył się szósty już turniej siatkówki plażowej, w którym faworyt zespół Mr Hot Dog zajął ostatecznie czwarte miejsce. Tym razem zwycięstwo przypadło drużynie Admirał.

Już po raz szósty na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej spotkali się sympatycy plażowej piłki siatkowej. Tym razem do gry zgłosiło się aż siedemnaście zespołów, w tym jedna drużyna mieszana.
     
     Ciekawe eliminacje
     Po raz kolejny zespoły w fazie eliminacyjnej rywalizowały ze sobą systemem "brazylijskim" czyli jeden set do 21 punktów. Zespół, który przegrywał dwa mecze, automatycznie żegnał się z rozgrywkami. Tym razem rozegrano aż 26 spotkań, podczas których najlepiej zaprezentowały się dwa zespoły Mr Hot Dog i Bracia B. Mr Hot Dog w trzech rozegranych meczach pokonał kolejno: Wczasowiczów 21:10, Epokę 21:16 i Admirała 21:17. Natomiast Bracia B. okazali się lepsi od: Amatorów 21:10, Nie Do Wiary 21:13 i A.A. 21:15. Dwa kolejne zespoły Admirał i Epoka, które awansowały do półfinału w grach eliminacyjnych zanotowały po jednej porażce. Admirał wygrał z Kooperacją 21:7, ZKS Atak/Gumbasy 21:4 i Truso 21:12, a przegrał z ekipą Mr Hot Dog 17:21. Natomiast Epoka okazała się lepsza od Truso wygrywając 21:10, Marynarzy 21:11 i Amatorów 21:12, a przegrała z Mr Hot Dog 16:21.
     
     Spora niespodzianka
     W tym tygodniu eliminacje przeszły zespoły: Bracia B., Mr Hot Dog, Epoka oraz Admirał i pomiędzy tymi drużynami rozegrała się walka o podium. W pierwszym półfinale Admirał okazał się lepszy od Braci B. wygrywając 21:15. Natomiast w drugim meczu sporą niespodziankę sprawił zespół Epoka, który wygrał z liderem klasyfikacji generalnej - Mr Hot Dog 21:17.
     W walce o trzecie miejsce znów doszło do niespodzianki. Faworyt zawodów Mr Hot Dog tym razem musiał uznać wyższość Braci B. przegrywając 16:21 i tym samym lidera klasyfikacji generalnej znalazł się poza podium. Natomiast w finale Admirał pokonał Epokę 21:13 i zanotował kolejne turniejowe zwycięstwo.
     
     Zapraszamy ponownie
     Następny turniej siatkówki plażowej odbędzie się już w najbliższą sobotę 13 sierpnia o godz. 10.00. Zapisy odbywać się będą na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów. Wpisowe dla osób pracujących wynosi 10 zł (od drużyny), natomiast dla uczących się - 5 zł. Przypominamy, że punkty zdobyte w poszczególnych turniejach zaliczone zostaną do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 27 sierpnia o godz. 10.00.
     
     Amatorzy najlepsi
     Jednocześnie podczas turnieju dla dorosłych rozgrywane były otwarte mistrzostwa Elbląga w plażowej piłce siatkowej dla dzieci do lat 12 i od 13 do 15 lat. Tym razem w turnieju wzięły udział cztery drużyny, które rozegrały mecze systemem "każdy z każdym" - jeden set do 15 punktów. W tym tygodniu zwycięstwo przypadło Amatorom, którzy wygrali wszystkie mecze pokonując kolejno: Mr Kciuki 15:2, Kabaty 15:6 i Olimpię 15:10. Na drugiej pozycji z jedną porażką uplasowała się Olimpia, a na trzecim ekipa Kabaty. Czwarta i ostatnia lokata przypadła drużynie Mr Kciuki.
     Kolejny turniej dla dzieci odbędzie się dopiero w sobotę 20 sierpnia także na Kąpielisku Miejskim. Zapisy drużyn od godz. 9.30 do 9.55. Mecze rozgrywane będą w czasie trwania turnieju dla dorosłych. Finał mistrzostw odbędzie się 27 sierpnia i wówczas poznamy najlepszą parę wśród dzieci.
     
     Zmagania rodzinne
     Po raz pierwszy w tym sezonie rozegrany został Turniej Rodzinny w plażowej piłce siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. W zawodach wystartowało sześć drużyn rodzinnych, które rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym" - jeden set do 15 punktów. Pierwsze miejsce przypadło ekipie Bracia B. która wyprzedziła Braci S. oraz trzeci w tabeli zespół Fajki.
     Drugi turniej rodzinny odbędzie się 20 sierpnia na Kąpielisku Miejskim. Zapisy drużyn od godz. 9.30 do 9.55. Wstęp na turniej rodzinny jest wolny.
     
     Klasyfikacja po 6 turniejach (w nawiasach liczba zdobytych punktów):
     1. Mr Hot Dog - Wojciech Samulewski (43 pkt.) i Mateusz Karnia (49)
     2. Admirał - Kuba Hryniewicz (44), Piotr Jaszkiewicz (36)
     3. Paema - Zbigniew Cherek (22) i Piotr Szewczyk (21)
     4. Truso - Paulina Pfeiffer (33), Anna Rogińska (8)
     5. Epoka - Piotr Kowal (21) i Paweł Kazimierczak (19)
     6. Grafit - Józef Tyszkowski (14) i Maciej Bożejewicz (25)
     7. Gangsta - Kamil Henclik (20) i Grzegorz Szymański (17)
     8. M.W. - Mariusz Wojdag (15) i Maciej Wołosz (10)
     9. Maślaki - Kuba Kochański (11) i Miłosz Raba (11)
     10. Bracia S. - Rafał Czerwiński (8) i Grzegorz Czerwiński (8)
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama