UWAGA!

Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga

 Elbląg, Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga
fot. MOSiR

Jakub Konopka i Michał Przekop zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga duet z Gdańska pokonał elbląską parę Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski 21:12.

Dwanaście drużyn stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej, w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W imprezie, oprócz zespołów z Elbląga, rywalizowały dwie ekipy z Gdańska oraz dwa zespoły reprezentujące Kępki. Kilka minut po godz. 9 boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I mimo, że początkom sportowej rywalizacji towarzyszyły opady deszczu, to z każdą minutą pogoda coraz bardziej sprzyjała zawodnikom. Natomiast najważniejsze mecze turnieju rozegrane został już przy pięknej słonecznej aurze.
       Tradycyjnie zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki. W pierwszym półfinale zespół Synowie Anarchii grający w składzie Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski bez większych problemów ograli ekipę KiM w składzie Kamil Tomczak/Marcin Karwacki 21:16. Podobnie rywalizacja wyglądała w drugim półfinale, w którym Yolo (Jakub Konopka i Michał Przekop) pokonali ekipę Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski) 21:15.
       Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy Major i Przyjaciele oraz KiM, które starły się o trzecie miejsce. Od początku gra była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce meczu Kamil Tomczak i Marcin Karwacki z zespołu KiM przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując rywali 21:18. Natomiast w wielkim finale Synowie Anarchii stanęli oko w oko z gdańską ekipą Yolo. Wyrównany był tylko początek meczu, a im dłużej trwał finał, tym coraz większa zarysowywała się przewaga zespołu z Gdańska. Ostatecznie para Jakub Konopka/Michał Przekop zwyciężyła 21:12 i sięgnęła po Puchar Prezydenta Elbląga.
       Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie trzech najlepszych drużyn, które z rąk przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu otrzymały puchary i medale. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej rozegrany zostanie w niedzielę, 18 sierpnia, na boisku przy Tawernie Tortuga. Tym razem siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR. Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo do dnia 15 sierpnia na adres: imprezy@mosir.elblag.eu. W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, imię i nazwisko zawodników, telefon kontaktowy do kapitana zespołu oraz nazwę reprezentowanego miasta. Ilość miejsc ograniczona, a o uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
      
       Klasyfikacja końcowa:
      
1. Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop)
       2. Synowie Anarchii (Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski)
       3. KiM (Kamil Tomczak/Marcin Karwacki)
       4. Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski)
       5. TSS (Michał Skorupa/Jacek Kalwas)
       6. All In (Piotr Nowokrzewski/Marcin Nowokrzewski)
       7. Lady Pank (Bartłomiej Tabero/Krystian Miałdun)
       8. PWD (Rafał Balewski/Marek Zwierz)
       9. Kucik Team (Łukasz Kuciński/Rafał Adamkowski)
       10. Angry Crew (Radosław Nowokrzewski/Adam Nowokrzewski)
       11-12. Krótka Piłka (Piotr Szałkowski/Wojciech Szałkowski)
       11-12. Zdrajcy (Marek Panimasz/Jarosław Olszewski)
       Organizatorami turnieju byli: Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.
      
MOSiR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • szkoda, że przyjechały cwaniaki z Trójmiasta i ograli naszych chłopaków :( może mała inwestycja w boiska (małe trybuny, drugie boisko) wyrównałaby szanse w starciach z przyjezdnymi ekipami
  • Nie szalejmy wystarczyłoby chociaż boisko pograbić i wyrównać to już byłby hit
  • @John - Nie mam na myśli nic wielkiego :) kilka ławek na których można położyć torbę z rzeczami czy powiesić ubrania w czasie gry, mały płotek żeby piłka nie uciekała daleko to nie jest wielka inwestycja. Dodatkowe boisko na pewno pozwoliłoby zwiększyć ilość ekip do gry rekreacyjnej i w turniejach co podniosłoby jego rangę i poziom.
Reklama