Grali czwartoligowcy

Elbląg, Grali czwartoligowcy

Lider IV ligi, Concordia Elbląg, odniosła kolejne zwycięstwo, tym prazem pomarańczowo – czarni pokonali Błękitnych Pasym. Rezerwy Olimpii z Ełku wracają bez punktu, podobnie jak Zatoka z Iławy.

Porażka w Ełku

Nie udał się wyjazd rezerw Olimpii Elbląg na wschodnie kresy województwa warmińsko – mazurskiego. Gospodarze (Mazur Ełk) na prowadzenie wyszli już w 42. sekundzie meczu i żółto-biało-niebiescy musieli gonić wynik. Niestety, jeszcze przed przerwą stracili drugą bramkę. Olimpijczycy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, niestety wykorzystali tylko jedną. W 85. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu w polu karnym, honorową bramkę dla gości zdobył Kacper Łaszak. Na więcej nie starczyło już czasu.

Mazur Ełk – Olimpia II Elbląg 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Skalski (1. min.), 2:0 – Wiktorzak (36. min.), 2:1 – Łaszak (85. min.)

Olimpia II: Szymonowicz – Begier, Mazurek, Baranowski, Winiarski (55' Żygielewicz), Kazimierowski, Kottlenga (82' Płaza), Szantyr (70' Gorzycki), Łabecki (70' Łaszak), Branecki, Kozera

Porażka w Iławie

Od kilku spotkań piłkarze Zatoki mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do końca spotkania. Podobnie było w Iławie. Po pierwszej połowie Smoki prowadziły 1:0, po tym jak rzut karny po faulu na Oskarze Rynkowskim wykorzystał Nikita Levenko. W drugiej połowie wróciły koszmary. W 66. minucie Jeziorak wyrównał. W polu karnym Zatoki został faulowany Tomasz Sedlewski, a rzut karny wykorzystał Cezary Nowiński. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze pozbawili rywali ostatniego punktu. Michał Kwiatkowski, ładnym strzałem po ziemi z dystansu pokonał bramkarza Zatoki. I takim wynikiem zakończył się mecz.

Jeziorak Iława- Zatoka Braniewo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Levenko (45. min., karny), 1:1 – Nowiński (66. min., karny), 2:1 – Kwiatkowski (83. min.)

Zatoka : Kosowski (45+1' Roszkowski) – Chomko, Szpakowski, Rynkowski, D. Wieliczko, Wolak (33' Redesiuk), Levenko, Szymanowski, Jakimczuk, B. Wieliczko, Grzyb (76' Sawicki)

Zwycięstwo w Pasymiu

Lider IV ligi – Concordia Elbląg nie zwalnia tempa. Pomarańczowo – czarni w Pasymiu wysoko pokonali tamtejszych Błękitnych Gości na prowadzenie wyciągnął Wojciech Łojeczko, który już w 10. minucie pokonał bramkarza Błękitnych. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Concordia swoją przewagę potwierdziła w drugiej części spotkania. Najpierw nieszczęśliwa interwencja Bartosza Nosowicza dala gościom drugą bramkę. Chwilę później Mateusz Szmydt podwyższył prowadzenie na 3:0. Wynik spotkania ustalił Mariusz Pelc w 67. minucie.

Błękitni Pasym – Concordia Elbląg 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 – Łojeczko (10. min.), 0:2 – Nestorowicz (56. min., sam.), 0:3 – Szmydt (58. min.), 0:4 – M. Pelc (67. min.)

Concordia: Leszczyński (72' Spychalski) – Lewandowski, Bukacki, P. Pelc (46' Piech), Drewek, Kopka (80' Błaszczyk), Skierkowski (81' Nestorowicz), Szmydt (74' Tomczuk), Wieliczko, Łojeczko (57' Łęcki), M. Pelc (80' Rudziński)