UWAGA!

Grand Prix Elbląga (biegi przełajowe)

Elbląg, Grand Prix Elbląga (biegi przełajowe)

Czwarta seria przełajowego biegania zaliczana do klasyfikacji Grand Prix Elbląga zgromadziła na starcie 128 osób. Amatorom czynnej rekreacji na powietrzu po leśnych duktach Bażantarni sprzyjała pogoda, ale nie ustanowili oni nowych rekordów tras.

Najmłodsi, do lat 10, biegali na dystansie 500 m. Miejsca na podium wywalczyli: dziewczęta - Patrycja Jabłońska, Natalia Licznerska i Wiktoria Rusoń; chłopcy - Kacper Ciepłucha, Krzysztof Licznerski i Adrian Skarbek. W biegach na 2000 m najlepsi to, wśród kobiet Ewelina Czerwień, Katarzyna Stolarska i Marta Kosmala, natomiast wśród mężczyzn Mateusz Romanowski, Paweł Wardziński i Krzysztof Miedziński.
     Dystans 5000 m najszybciej pokonali: Ewa Karniewska, Aneta Licznerska i Bożena Znarowska oraz Marcin Florek, Dariusz Sierpiński i Piotr Zienkiewicz.
     - W maju odbędzie się piąta seria biegów przełajowych o Grand Prix Elbląga - zapowiada Janusz Krasowski z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. - Bieg ten zostanie rozegrany przy okazji obchodów X Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Zachęcam rodziny do wspólnego biegania. Z każdym startem ich przybywa. 18 maja startujemy o godz. 11 z polany przy wiatach w Bażantarni.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak można zauważyć, frekwencja na GP wciąż rośnie. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom tak rozsądnego podejścia do sprawy swojego zdrowia i zdrowia najbliższych. Kolejna masowa impreza biegowa w Naszym mieście odbędzie się 03.05.2008r. na Bulwarze Z. Augusta. Będzie to "Bieg Przez Dwa Mosty". Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły za kilka dni na stronie www. mostruso. elblag. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Organizator(2008-04-08)
 • Widzicie kochani w upadającej ale pięknej Bażantarni odbyły sie biegi przełajowe. .To fajnie, że sport itp. ale, że organizatorom nie przeszkadza obraz bezradności właściciela naszego pięknego " Lasu Bażantarni". wywołajmy reakcję, zmuśmy kogo trzeba do działania i to szybko. Bażantarnia potrzebuje natychmiastowej pomocy. Balustrady zabezpieczające ( to chyba już tylko z nazwy) były, ale już nie ma. Mostki totalna ruina. Czy to nikogo nie obchodzi. Takiego terenu jak Bażantarnia nie ma żadne miasto. Pomóżmy naszej Bażantarni. wzywam wszystkich którym zależy na tym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wizjer(2008-04-08)
 • Jeszcze kilka lat temu teren ten wyglądał całkiem nieźle, ale teraz o zgrozo. .. .Przecież między innymi to wizytówka naszego miasta. Pięknie położony teren, naturalnie ukształtowany. Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta przyjeżdża tu aby wypocząć, w różnorodny sposób. Uprawiając wszelkiego rodzaju sport. Ale cóż gospodarza terenu zapomniał, że należy też o niego zadbać. Na wszystkich szlakach w tragicznym stanie są mostki, zabezpieczenia nad skarpami. W ewidentny sposób zagraża to bezpieczeństwu przebywających tam osób. Czyżby brakowało tam materiału. Jak również ścieżki zagrodzone są przez wiatrołomy. Taki stan trwa bardzo długo i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Ktoś tam próbuje sie kręcić ale w bardzo nieudolny sposób. A już w ogóle turysta tam nie zajrzy. Taki piękny skarb mamy w rękach - dosłownie klejnot natury. APELUJĘ pomóżmy naszej Bażantarni. Jeśli gospodarz terenu tego nie widzi pokażmy mu to palcem. A właściciele wyrośniętych piesków mogliby trzymać je na smyczy. Bez żadnego zdrowego rozsądku. I jeszcze taki jest zadowolony, że inni się boją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wizjer(2008-04-08)
Reklama