UWAGA!

Grzegorz Wesołowski trenerem Olimpii (piłka nożna)

 
Elbląg, Prezes Łukasz Konończuk z nowym trenerem Olimpii Grzegorzem Wesołowskim
Prezes Łukasz Konończuk z nowym trenerem Olimpii Grzegorzem Wesołowskim (Fot.WS)

W budynku klubowym Olimpii odbyła się konferencja prasowa. Przedstawiony został nowy trener żółto-biało-niebieskich Grzegorz Wesołowski.- Stawiam sobie wysokie cele i na pewno plany dotyczące zespołu będą ambitne- powiedział nowy szkoleniowiec Olimpii. Zobacz film z dzisiejszej konferencji prasowej.

Podsumowanie sezonu
      
Konferencja rozpoczęła się od podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do awansu elblążan do I ligi. Prezes Olimpii, Łukasz Konończuk dziękował sponsorom, ludziom związanym z klubem, a także prezydentowi Elbląga, Grzegorzowi Nowaczykowi.
       - Dziękuję za wsparcie, rady. Ten awans to także wielki sukces Pana prezydenta - powiedział Konończuk.
       Na spotkaniu z dziennikarzami nie zapomniano o młodzieżowych grupach Olimpii. Wymieniono sukcesy, które odniosły w minionym sezonie.
      
       Przed startem ligi
      
Prezes Konończuk wspomniał też o tym co czeka Olimpię w najbliższym czasie.
       - Sprawy sportowe pozostawię trenerowi. Co do infrastruktury to mamy rzeczy do poprawienia, by spełnić wymogi licencyjne. Dzisiaj odbyło się spotkanie z pracownikami Urzędu Miasta i MOSiRu. Postaramy się i jestem przekonany, że się uda, aby rozgrywać mecze w Elblągu. Jeżeli wszystko zostanie oddane w czasie będziemy mieli przed pierwszym spotkaniem nową trybunę i profesjonalny monitoring - mówił prezes Olimpii.
      
       Nowy trener
      
W dalszej części spotkania nadeszło to, na co wszyscy czekali od dawna. Po milczeniu, które trwało od kilku tygodni, po wielu domysłach przedstawiony został nowy trener Olimpii. Grzegorz Wesołowski, który związał się z Olimpią rocznym kontraktem, jako szkoleniowiec pracował w Ekstraklasie z ŁKSem Łódź. W sezonie 2008/09 przejął zespół z Alei Unii, gdy ten znajdował się w strefie spadkowej. Mimo tragicznej sytuacji w klubie był w stanie wraz ze swoimi piłkarzami zakończyć sezon na 7. miejscu w tabeli. Po wypowiedziach nowego trenera widać, że interesują go wyłącznie wysokie cele.
       - Podobnie jak pan prezes, który jest zaszczycony tym, że jest prezesem Olimpii, ja również jestem zaszczycony, że mogę pracować w takim klubie. To dopiero początek i wszystko jest w fazie budowy, więcej o przyszłości będę mógł powiedzieć, kiedy spotkam się z zawodnikami - mówił Wesołowski.
       Pierwszy trening Olimpii odbędzie się 27 czerwca. W czasie najbliższych tygodni nowy trener elblążan, będzie musiał podjąć decyzję o tym z którymi piłkarzami będzie chciał pracować w sezonie 2011/12 i na jakich pozycjach zespół potrzebuje wzmocnień. Dobrą wiadomością jest na pewno to, że asystentem trenera Wesołowskiego będzie Adam Fedoruk, który zna dobrze drużynę, która wywalczyła awans do I ligi.
       - Adam Fedoruk będzie pomagał trenerowi Wesołowskiemu i nie będzie już pełnił funkcji koordynatora grup młodzieżowych - powiedział na konferencji prezes Konończuk.
       - W najbliższym czasie zostanie zatrudniony trener bramkarzy, ale chciałbym by był to ktoś z Elbląga - odpowiedział zapytany o kompletowanie sztabu trenerskiego trener Wesołowski.
       Niewiele udało nam się dowiedzieć, jeśli chodzi o przygotowania i gry kontrolne, które rozegra przed startem ligi Olimpia, jednak jest to zrozumiałe, ze względu na to, że nowy trener jest w klubie od wczoraj i potrzebuje na wszystko czasu.
       - Zostało mało czasu do startu ligi i skupiam się na akcentach treningowych, bo to naprawdę sztuka się przygotować w cztery tygodnie. Jeśli chodzi o ilość sparingów to myślę, że cztery, pięć spotkań to maksimum co możemy zagrać - mówił Wesołowski.
       Pracę nowego trenera będziemy mogli ocenić wkrótce, gdy rozpoczną się rozgrywki ligowe. Nowy szkoleniowiec elblążan sprawia wrażenie ambitnego człowieka, co dobrze wróży na przyszłość.
       - Wolałbym być oceniany za czyny, a nie za słowa- mówił na konferencji prasowej.
      
       -------
       Nowy trener Olimpii urodził się 12 marca 1962 roku w Łodzi. Jako zawodnik występował na pozycji obrońcy. Reprezentował barwy ŁKS Łódź, Hutnika Kraków oraz Zawiszy Bydgoszcz. W 1980 roku występował reprezentacji U-18, która wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy U-18.
       Jako trener Grzegorz Wesołowski pracował w Ekstraklasie z ŁKS-em Łódź, który prowadził od listopada 2008 do maja 2010. Następnie był szkoleniowcem piłkarzy Radomiaka Radom, a ostatnio Lechii Tomaszów Mazowiecki.
      
       Zobacz całą dzisiejszą konferencję prasową:
      
      
      
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama